Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Her türlü çabaya tam destek vereceğiz'

16.09.2012 03:17
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Suriye'nin bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalınması koşuluyla ülkedeki krizin çözümüne katkı sağlayacaklarını ve her türlü çabaya tam destek vereceklerini söyledi.

Suriye resmi ajansı SANA'nın haberine göre, Esed, BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'yi kabulünde yaptığı konuşmada, bütün Suriyelilerin isteklerine dayalı gerçekçi ve ciddi diyalog çabalarının devam ettiğini belirterek, ''Bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalınması koşuluyla ülkedeki krizin çözümüne katkı sağlayacak ve her türlü çabaya tam destek vereceğiz'' dedi.

İbrahimi de ülkenin stratejik konumu, demografik zenginliği ve krizin tüm bölgeye etkisi bakımından en kısa zamanda çözüm bulmak için tüm tarafların çabalarını birleştirmeleri gerektiğine vurgu yaparak, çözümün sadece ve sadece Suriyelilerden geleceğine işaret etti.

İbrahimi ile Esed'in görüşmesine, Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Cumhurbaşkanı Siyasi Danışmanı Büseyna Şaban, Dışişleri Bakan yardımları Faysal Mikdat ve Ahmet Arnus'un yanı sıra Dışişleri Bakanı Basın Sözcüsü Cihat Makdisi de katıldı.
 

Bu haber toplam 2010 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri