Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hidayet bulan turist...

17 Şubat 2009 / 17:26
Turist olarak geldiği Tatvan'da Müslüman oldu
Bitlis'in Tatvan ilçesine turist olarak gelen Ukraynalı elektrik ve elektronik mühendisi Aleksander Cherevatyi Müslüman oldu. Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah tarafından ihtida belgesi verilen Aleksander Cherevatyi Ahmet ismini aldı.

Tatvan Müftülüğü'ndeki törende konuşan Aleksander Cherevatyi, İslam kültüründen çok etkilendiğini ve bu nedenle Müslüman olduğunu belirterek, "İslam dinini seçip Müslüman olduğum için çok mutluyum. Hür irademle Müslümanlığı seçtim. Annem ve babamın da Müslüman olmaları için Ukrayna'ya gideceğim. Tatvan'daki bir camide Kur'an dersi almaya başladım.'' dedi.

Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah, ''Ukraynalı Aleksander'ın İslam dinini seçmesi ve hakka ulaşması mutluluk verici. Bu kardeşimiz, dinimizin temizliğe, hak, sevgi, saygı ve özgürlük konusuna verdiği hassasiyetten dolayı İslamiyet'i kabul etmiş. Aleksander'ın İslamiyet'i kabul etmesinde etkisi olan herkes büyük sevap kazandı. Görevim süresinde en çok mutlu olduğum günlerden birini yaşıyorum.'' diye konuştu.

Törende, Müftü Kızılşah tarafından Aleksander Cherevatyi'ye dini içerikli kitaplar hediye edildi.

Tatvan Saadet Camisi'nde kılınan namazın ardından çok sayıda kişi Aleksander Cherevatyi'yi tebrik etti. (CİHAN)


Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri