Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hıfzı Çubuklu: AĞLAMAK İSTİYORUM

13.08.2011 13:45
İnternet Andıcı'nda hakkında yakalama kararı çıkan Tümg. Hızfı Çubuklu, Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez'i aradı. İşte ikili arasında geçen diyalog.

İnternet Andıçı soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkan ve tutuklanması beklenen Genelkurmay Adli Muşaviri Tümg. Hıfzı Çubuklu Yeni Akit Yazarı Yener Dönmez'i telefonla arayarak önemli açıklamalarda bulundu.

Dönmez'in aktardıklarına göre Tümg. Hıfzı Çubuklu oldukça üzgün. Hatta, "ağlamak istiyorum" bile demiş.

Bir de sitemde bulunmuş Yener Dönmez'e, “Sonunda beni cezaevine attırdınız. Sizi tebrik ediyorum” demiş.

İşte Yener Dönmez'in bugünkü yazısı;

Sn. K.” için kaçınılmaz son!

Haftalar önce Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu için “Kaçınılmaz son” diye yazmıştım.
Sonrası malum…

Belki de siz bu satırları okuduğunuz esnada “İnternet Andıcı” Hıfzı Paşa'yı Metris'e sürüklemiş olacak.
Tıpkı Orgeneral Hasan Iğsız ve arkadaşlarını sürüklediği gibi…

Hafta içi İnternet Andıcı savcısı, Iğsız'a, “Bu belgedeki ‘Sn. K.'a arz' ifadesi nedir? Genelkurmay Başkanı olabilir mi? Ona arz edilmiş midir?” diye sormuş Org. Iğsız da: “Bu ifade sadece Genelkurmay Başkanı'na (İlker Başbuğ) sunulunca yazılır. Sunulup sunulmadığını bilmiyorum. Onun onay ve emri olmadan bir şey yapılamaz” demişti.

Aynı soruya Kora. Mehmet Otuzbiroğlu “cevap yok” derken, Korg. İsmail Hakkı Pekin'in cevabı ise “Bu belgenin Komutan'a arz edilip edilmediğini bilmiyorum” şeklinde olmuştu.

Önceki gün biz de tam bu sorulara cevap ararken Karargah'ta işleyişi en ince ayrıntılarına kadar bilen Tümg. Çubuklu aradı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmemizde yürüyen davaya ışık tutacak şok ifşaatlarda bulundu Çubuklu.
“Sizi son kez arıyorum” diyen Çubuklu'nun ilk sözü, “Sonunda beni cezaevine attırdınız. Sizi tebrik ediyorum” oldu.

Yargısal işleyişin bütünüyle dışında olduğumuzu dile getirmemize rağmen, konuşurken sesi titreyen ve hissiyatının tesirinden kurtulamayan Çubuklu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Size hep güvendim. Hala da güveniyorum. Samimiyetinize inanıyorum. Beni gerçekten çok iyi tanısanız benimle ilgili bazı iddiaları yazmazdınız. Beni yanlış anladınız. Oturup ağlamak istiyorum. Şu an ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.“

Duygusal ortam biraz dağıldıktan sonra kendisine söz konusu parafı sordum.

Çubuklu, İnternet Andıcı belgesinin resmi bir belge olduğunu, bunu kimsenin inkar edemeyeceğini, belgenin arz edildiği “Sn. K.”nın dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ olduğunu ifade etti.

Karargah içerisinde “Komutan” olarak addedilen kişinin Genelkurmay Başkanı'ndan başkası olamayacağını vurguladı ancak bu belgenin 12 Şubat 2010'da 4 yeni internet sitesi kurulmasıyla ilgili olduğunu öne sürdü.
“Peki diğer kara propaganda sitelerini kim nasıl kurdu?” şeklindeki sorumuza ise: “Benden samimi cevap istediniz; yemin ederim, bilmiyorum. Ancak psikolojik harekatın kurduğu söyleniyor” cevabını verdi.
Bunların ayrıntısını dünkü haberlerimizden okudunuz.

Ancak daha önce “son kez arıyorum” demesine rağmen Çubuklu dün bir kez daha aradı ve asıl bombayı o zaman patlattı.

Net bir biçimde İnternet Andıcını Başbuğ'un imzaladığını söyledi.

“Komutan imzalamadan yürürlüğe giremez. Ben Genelkurmay'ın Adli Müşaviriyim prosedür böyle işler. Tıpkı bakanlarda olduğu gibi. Örneğin bakana bir iş arz edilirse bakan onaylamadan yani imzalamadan icraata geçilebilir mi? Yürürlüğe girer mi? Girmez. Burada da Komutan'a arz edildiğine ve bu 4 site kurulduğuna göre Komutan imzalamıştır ve o şekilde yürürlüğe girmiştir” diye konuştu.

Açık açık Başbuğ'u işaret etti.

Tüm bu görüşmelerimden ve gelişmelerden edindiğim izlenim ne biliyor musunuz?
Hasan Iğsız'ı bilmem ama hem Albay Dursun Çiçek'te hem de pek çok defa görüştüğüm Tümgeneral Hıfzı Çubuklu'da tarifi imkansız bir burukluk ve pişmanlık var.

Bu burukluk da Andıç'ta imzası bulunan Başbuğ'un Fenerbahçe'de yaptırdığı 10 adet deniz manzaralı süper lüks rezidansta sefa sürerken, kendilerinin mahpusta çile çekmesinden kaynaklanıyor olsa gerek…
Ancak görünen o ki, 14 kişi için olan o kaçınılmaz son “Sn. K.”yı da bekliyor.
Özetin özeti: Sırada “Sn. K.” var!

 

Bu haber toplam 2826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri