Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Önce Püskevit Şimdi Entari!

17.05.2011 02:00
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 'Hilal Kart' tarifi de püskevit gibi çok konuşulacak...
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AK Parti'nin ekonomi politikasını eleştirirken kullandığı 'püskevit' kelimesinin ardından şimdi de 'entari' açıklaması gündeme oturacak gibi...

12 Haziran 2012 seçimleri öncesi MHP tarafından hazırlanan 'Hilal Kart' sayesinde yoksul vatandaşın isteklerinin kolayca karşılanacağını belirten Bahçeli, Hilal Kart'ın kişiye sağlayacağı olanakları şu sözlerle anlattı;

"EŞİNİZE ENTARİ ALABİLECEKSİNİZ"

"Bu Hilal Kart ile evinizden çıkarken evlatlarınıza soracaksınız, ' yavrularım birşey istiyor musunuz?' diye... Ama merak etmeyin akşam gelirken evinize isteneni getireceksiniz artık. Hanımınız 'bana da bir entari getir' dediğinde mahçup olmayacak ve merak etmeyin onu da getireceksiniz. Kamu adına sizin kartınıza yatırılan paradan gidip alacak. Bu esnaf kardeşim için bir gelişme kaynağı olacak. Hilal Kart, dalga dalga toplumu kucaklayacak"

PÜSKEVİT DEMİŞTİ VE...

Bahçeli'nin bu sözleri 'püskevit' açıklamasını akıllara getirdi. Bahçeli daha önce de, Yozgat'ta yaptığı seçim mitinginde, "Reklamlarda çocuklar ellerinde çikolatalarla şakalaşıyor. Onları izleyen çocuklar anne babalarına soruyor; Anne bana niye çikolata almıyorsunuz? Baba bana niye püskevit almıyorsunuz?" diye konuşunca MHP liderinin bu sözleri sanal alemde paylaşım rekoru kırarak hem karikatürlere hem video görüntülerine konu olmuştu.

Hatta video görüntüsünün altına müzik döşenerek hazırlanan remix video internette tıklanma rekoru kırdı.

SOSYAL CİNNET ARTIYOR

MHP Lideri Devlet Bahçeli ayrıca, partisinin Amasya'da düzenlediği mitingde, MHP projeleri hakkında bilgi verdi ve AK Parti hükümetini eleştirilerine devam etti.

Konuşmasında, yakın tarihimizde, kadına yönelik şiddete dikkat çeken Devlet Bahçeli, Türkiye'de aşayisizlik başını alıp gittiğini ve suç oranının artığını iddia ederek "Sosyal cinnet ile karşı karşıyayız. Bunlar, Türkiye'nin acı gerçekleri. TOKİ'nin yardımları ile omuzu düşük tavırlarla kimseye palavra atma sayın Başbakan. Buna dur diyemezsek, bu ülke huzur bulamaz. Bu çare 12 Haziran'da sizin önünüze çıkıyor. Oturun düşünün ve bir karar verin" dedi.

"AL PAKETİ VUR TOKADI"

"Devletin imkanlarını eline almış, Allah korkusu olmadan kullanıyorlar" diyerek AK Parti hükümetini eleştiren Bahçeli, "Evde ekmek yok. Birisi geliyor diyor ki, 'oyunu bize ver, seni de listeye yazarız'. Mahçup bir şekilde 'eh beni de yazın' diyor. Utanç içerisinde, 'ne yapalım bir de oy verelim' diyor. Hükümet buradan besleniyor. Bir kez daha sesleniyorum, bu paketin asıl sahibi sizsiniz. Bunlar devletin gelirleridir. Bunun kaynağında AK Parti'nin bir kuruş katkısı yok. Al paketi vur tokadı gittsin" diye konuştu.

HİLAL KART

Konuşmasında MHP'nin hazırladığı 'Hilal Kart' uygulamasını da anlatan Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: "Hayat böyle mi devam etsin, buna bir çare bulunamaz mı? MHP bunu, toplumsal hayatımızdan akan kültür yapımızla bir çıkış yolu buluyor. Bu çıkış yolu MHP'nin namus borcudur. 9 Yıllık AK Parti iktidarının tahribatını onaracak bir iktidar yoludur. Böyle bir yol için milletimize verdiğimiz söz 'hilal kart' uygulamasıdır. Hilal Kart, tüketici kartı değildir. Geri ödemesi ve faizi olan bir kart değildir. Hilal Kart, toplumsal dayanışmanın bir adıdır. Gelen paketi içeri alırken, utanıp sıkılmayacaksınız.

Tarım ve emekliler ile ilgili projelerini de açıklayan Bahçeli, her dönem 13'üncü maaşla, kışın hazırlığını ve torunların ihtiyacına cevap verileceğini de kaydetti. 

 

Merak Etme Hanım Hilal Kart Var!
 

 

Bu haber toplam 3082 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri