Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hilmi Özkök ifade vermeye devam ediyor..

03.08.2012 12:38
Hilmi Özkök: Muhtıra verelim sözünü Aytaç Yalman söyledi

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 65'i tutuklu 273 sanıklı '' Ergenekon '' davasının 214'üncü duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, emekli orgeneraller İlker Başbuğ ve Hurşit Tolon, Mustafa Balbay, Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin ve gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık katıldı.

CHP Milletvekili Mehmet Haberal, emekli tuğgeneraller Levent Ersöz ile Veli Küçük ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, bu davada tutuksuz yargılanan ''Odatv'' davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük ile diğer tutuksuz sanıklar Nusret Senem, Fatma Sibel Gürcihan ve Güler Kömürcü Öztürk de hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanıklardan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün hazır olduğunu belirtti. Salona alınan Özkök, kürsüye gelerek sandalyeye oturdu.

İZLEYİCİLER BAŞBUĞ'U ALKIŞLADI

Bu arada, duruşma başlamadan önce salona gelen İlker Başbuğ , izleyiciler tarafından alkışlandı. Başbuğ bir süre sonra izleyicilerin bulunduğu bölüme gelerek, buradakileri selamladı. Bu sırada da izleyicilerin Başbuğ'u alkışladıkları görüldü.

ÖZKÖK İFADE VERİYOR

Hilmi Özkök ifadesinde 'Muhtıra verelim' sözünü kimin söylediğini açıkladı.

İşte Özkök'ün ifadesinden satır başları: 

 

"Muhtıra verelim sözünü Aytaç Yalman söyledi.

Balyoz Planı'nda amacın dışına çıkıldı; uyardım.

ABD, Irak tezkeresi için bizden siyasi baskı istedi; yapmadık."

Ayrıntılar gelecek..  

Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri