Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hilton arazisi satılıyor mu?

18.11.2014 15:14
İstanbul'un en merkezi yerleşim yerlerinden biri olan Harbiye'de Kongre Vadisi'nde yer alan Hilton Oteli ve arazisi Emekli Sandığı tarafından satılmıştı. Para Dergisi'nin kulis haberine göre Aydın Doğan, sahibi olduğu bu araziyi satmaya karar verdi

2005 yılında yapılan ihalede arazi ve otel 255.5 milyon dolara Aydın Doğan'a ait Ortadoğu Otomotiv'e geçmişti.
Aydın Doğan'ın 62 bin 500 metrekare büyüklüğünde olan ve üzerinde Hilton Oteli'nin de bulunduğu araziyi yeni bir inşaat yaparak değerlendireceği kamuoyuna yansımıştı. Bu arazide rezidans ve AVM projeleri yapılacağı konuşulmuştu.
Arazinin Doğan Ailesi'ne geçmesinin üzerinden dokuz yıl geçti. 0.7 emsal imar izni bulunan arazide daha yüksek bir emsalin mümkün olmadığı ve kent SİT alanında olduğu için konuşulan projelerin hiç biri hayata geçmedi. Gönlünden geçen projeleri hayata geçiremeyen Doğan Ailesi duyduğumuza göre bu araziyi satmayı planlıyormuş.
Gayrimenkul değerleme şirketlerine fiyat değer analizi hazırlatıyormuş. Bazı yatırımcılara haber yollanmış, uygun bir fiyat ve müşteri çıkarsa satılacakmış. Yakın tarihte, 'Satılık Hilton arazisi' diye bir haberle karşılaşırsanız şaşırmayın!

Bu haber toplam 2788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri