Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hırsızlara gözaçtırmak yok

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü hırsızlara göz açtırmıyor.
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, işyerlerinden çaldıkları malzemeleri piyasaya sürmeye çalışan kişileri yakaladı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işyerlerinden çaldıkları malzemeleri piyasaya sürmeye çalışan şahıslara yönelik operasyon başlattı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde son bir ay içerisinde işyerlerinin duvarını delerek hırsızlık yapan F.B., F.Y., S.Ö ve S.Y. yakalandı.

Şahısların yakalanma esnasında kullandıkları plakasız motosikletin de Gaziantep'ten geçen yıl Ağustos ayı içerisinde çalıntı olduğu tespit edildi.

Şahıslara yönelik operasyon genişletilirken, ikamet adreslerinde yapılan aramalar neticesinde yaklaşık 2 bin TL değerinde 572 adet çeşitli markalarda sigara elde geçirildi.

Bahse konu hırsızlık mallarını satın alan A.T, H.Ç ve A.Z. yakalanırken, işyerlerinde yapılan aramalarda da çalıntı olduğu tespit edilen 4 adet matkap, 2 adet plenyer ele geçirildi. Ayrıca S.Y ve F.B.'nin bu ay içerisinde Şehit Murat Örümcek Amirliği bölgesinde çaldıkları motosiklet Türkoğlu ilçesi Hacıbebekoğlu köyünde yapılan operasyon sonucunda ele geçirilirken, olay ile ilgili H.K. de yakalandı.

İşyerinden hırsızlık, motosiklet hırsızlığı, hırsızlık malı satın almak, iş yeri dokunulmazlığını ihlal ve mala zarar verme suçlarından hakkında işlem yapılan F.B, F.Y., S.Ö., S.Y., S.K. ve G.E., adliyeye sevk edildi. 


habervaktim

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri