Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hizbullah Evinden Kemik Çıkıyor

07 Şubat 2009 / 20:22
Dün çeşitli tiplerde 33 bombanın bulunduğu Hizbullah evinden bugün de kemik kalıntıları çıkmaya başladı. Polis kemikleri incelemeye aldı.
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde Hizbullah sorumlusu olduğu iddia edilen Fadıl Şani'ye ait ikinci evde kemik kalıntılarına rastlandı. Toprağın altından çıkan kemikler, polis tarafından incelemek üzere laboratuvara gönderildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fadıl Şani'ye ait olduğu tespit edilen ve dergah olarak kullanıldığı belirtilen ikinci evde kazı çalışması yaptı.

Sabah saatlerinde Diyarbakır'dan getirilen özel yetiştirilmiş bombacı köpekler polis eşliğinde Gündoğan Mahallesi Ayaz Sokak 18 numaralı dergah evinde cephanelik aradı. İstihbarat ekiplerinin de katıldığı aramada Emniyet Müdürlüğü'nden getirilen detektörler de kullanıldı.

Fadil Şani'ye ait olan dergâhın bahçesinde yapılan aramada bazı kemikler ortaya çıkması üzerine devreye bombacı köpekler girdi. Köpeklerin bazı noktaları işaret etmesi üzerine polis o bölgede kazı çalışması başlattı.

Mardin Emniyet Müdürü Serdar Meriç, 33 bombanın çıktığı eve gelerek incelemelerde bulundu. Bu arada dün 33 bombanın bulunduğu ev bugün polis ve ev sahiplerinin nezaretinde kepçe ile yıkıldı. Yıkılan evin bodrum katında yine aynı şekilde bombacı köpekler cephanelik aradı.

Vatandaşlar, evin 1992 yılında Fadıl Şani tarafından satın alındığını ve evde gece geç saatlerine kadar kazı çalışması yapıldığını anlattı.

Evden çıkan toprak kalıntılarının el arabası ve eşekler sırtında taşındığını söyleyen vatandaşlar ayrıca evin damında yapılan küçük kulübede ise gece silahlı kişiler tarafından nöbet tutulduğunu ileri sürdü.
Kaynak:
Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri