Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hocaefendi anısına

08 Şubat 2009 / 08:25
Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, doğumunun 73. Hicri yıldönümünde 10 bini bulan Kur’an hatimleriyle ve AKRA FM’de özel yayın akışıyla BUGÜN günü yâd edilecek.

::basın bülteni::

 

MAHMUD ESAD COŞAN HOCAEFENDİ

DOĞUMUNUN 73. YILINDA YÂD EDİLİYOR…

 

20. yüzyılın ilim, fikir ve gönül önderlerinden Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hocaefendi, doğumunun 73. Hicri yıldönümünde 10 bini bulan Kur’an hatimleriyle ve AKRA FM’de özel yayın akışıyla PAZAR günü yâd edilecek.

 

Esad Coşan Hocaefendi, AKRA FM’de 20 farklı programdan oluşan özel yayın akışıyla, ikindi namazından sonra Eyüp’teki kabri başında ve akşam namazını müteakiben İskenderpaşa Camii’nde severleri tarafından anılacak. 

 

AKRA FM, Hakk’ın rahmetine kavuşan zat-ı muhteremlerin, Mevlid Kandili’nde olduğu gibi Hicri doğum günlerinde yâd edilmeleri geleneği sürüyor. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumunun 73. yılı olan Hicri 13 Safer 1430, Miladi 8 Şubat 2009 Pazar günü ikindi namazını müteakip Eyüp’teki kabirleri başında, akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilecek.

 

EYÜP’TE VE İSKENDERPAŞA’DA ANMA

Eyüp Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından M. Esad Coşan Hocaefendi’nin kabri başında Kur’an okunup hatim duası yapılacak. Hatim duasını Ümraniye Vaizi Mikdat Kutlu yapacak.

Fatih İskenderpaşa Camii’nde ise akşam namazını müteakiben yâd programı başlayacak. Yatsı namazını müteakiben de Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Yahya Alkın, merhum M. Esad Coşan Hocaefendi’nin eserlerinde ve sohbetlerinde sık sık değindiği “İnsanı Kamil, İdeal Genç, İnsan Yetiştirmenin Önemi ve Gençlere Nasihatleri” konusunda sohbet gerçekleştirecek. Sohbetin ardından Yahya Alkın, Türkiye’de ve dünya genelinde okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla hatim duası yapacak. Hatim duası AKRA FM’de de yayınlanacak. 

 

İLİM ADAMLARI HOCAEFENDİYİ ANLATIYOR
AKRA FM’de gün boyu sürecek yâd özel yayın akışında ise merhum Prof. Dr. Sabahattin Zaim, Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, Prof. Dr. Osman Türer, Prof. Dr. Fahri Bayıroğlu, Yahya Alkın, Yard. Doç. Dr. Emin Yaşar Demirci ve Dr. Necdet Yılmaz, merhum Esad Coşan Hocafendi’nin hayatı ve fikirleri üzerine görüşlerini dinleyicilerle paylaşacak. Sohbetlerden söyleşilere, belgesellerden inceleme araştırmalara kadar 20 farklı program radyo severlerle buluşacak. 

 

Gönüller Sultanı Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 115. yılında, Hicri 1 Safer 1430, Miladi 27 Ocak 2009 Salı günü yâd edildi.

 

Yâd günüyle ilgili detaylı bilgi www.akradyo.net te yer almaktadır.

 

 

BASIN İRTİBAT: 0532 287 87 52 / 0505 807 54 22

Bu haber toplam 7950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri