Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hocam şehitlik bana yakışır mı?

09.09.2012 17:40
Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan onbaşı Mücahit Coşkun'un babası Şeref Coşkun: 'Bizim tek isteğimiz var. O da oğlumun cenaze töreninde kesinlikle siyaset yapılmamasıdır'
Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlamada şehit olan onbaşı Mücahit Coşkun'un babası Şeref Coşkun, ''Bizim tek isteğimiz var. O da oğlumun cenaze töreninde kesinlikle siyaset yapılmamasıdır'' dedi.
 
Coşkun, Alaplı ilçesine bağlı Çatak köyündeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun cenaze töreninde slogan atılmamasını istediğini söyledi.
 
Evlat acısından daha büyük bir acı olmadığını belirten Coşkun, şöyle konuştu:
 
''Evladımın acısı düştüğü yeri yaktığı gibi oğlumun ölümü etrafımdaki dostlarımı da etkiledi. Bu bizi bir nebzede olsa teselli ediyor. Oğlum yolda giderken de ölebilirdi. Ama benim oğlum orada vazifesini başında devletini ve milletini korurken şehit oldu. Bizim tek isteğimiz var. O da oğlumun cenaze töreninde kesinlikle siyaset yapılmamasıdır. Provokasyon, slogan ve alkış istemiyoruz. Şehitler ölmez gibi sloganlarda atılmasını istemiyoruz. Bu niyetle gelecekler varsa lütfen gelmesin. Bizim isteğimiz şehidimizi dualarla ve tekbirlerle uğurlamaktır.''
 
-Şehitlikle ilgili soru sormuş-
 
Oğlunun askere gitmeden önce köydeki cami hocasına ''Bana şehitlik yakışır mı, şehit olabilir miyim'' diye sorduğunu öğrendiklerini ifade eden baba Coşkun, ''Hoca da sana şehitliğin alası yakışır. Adın Mücahit, adına yakışırsın' demiş. Şehit olacağı oğlumun içine doğmuş. Bizim canımız yandı başkaların canı yansın istemiyoruz. Biz en büyük acıyı yaşıyoruz'' dedi. 
Bu haber toplam 4698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri