Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Holding patronluğundan Gebze adaylığına

26.10.2013 02:16
Şahin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kaşif Şahinkesen, AK Parti Gebze Belediye Başkanı adayı olmak için başvuru yaptı. Kaşif Şahinkesen'in adaylık başvurusunda çok sayıda STK temsilcisi de hazır bulundu.

AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan Şahin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kaşif Şahinkesen, AK Parti ilçe teşkilatında basın açıklaması yaparak hedeflerini anlattı. Şahinkesen, “Gebze’nin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. Şahinkesen’e çok sayıda STK temsilcisi ve davetlinin de destek verdiği gözlendi.

AK Parti Gebze İlçe Teşkilatında çok sayıda partili, aday adayı ve vatandaşın katıldığı ortamda basın açıklaması yapan Kaşif Şahinkesen; şunları söyledi:

 “Gebze’nin geleceğini birlikte keşfetmek üzere yola çıktığım, benim için çok önemli ve değerli günde, heyecanımı ve mutluluğumu benimle paylaştığınız için. Ak Parti ilçe binamızdaki aday adaylığımı açıklamak üzere olduğum basın toplantımızı onurlandırdığınız için hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Benim amacım, mevcut başkanımla yahut aday adayı diğer arkadaşlarımla yarışmak da değildir. Herkesin ülkemize ve milletimize hizmet yarışı içinde olduğunu biliyorum. Benim amacım, siyasetin getirilerinden yararlanmak da değildir. Meşhur olmak, zengin olmak, güçlü olmak da değildir. Benim amacım, Gebze’ye yararlı olmaktır. Benim amacım Gebze’nin yarınlarını kurmaya çalışmaktır. Gebze’ye ve Gebzelilere hizmet etmek amacına ulaşmak için kendimi tek başıma yeterli gördüğümü sakın düşünmeyiniz.”

Kaşif Şahinkesen; “Ben daima, bilginin, aklın, dostluğun, sağduyunun ve ortak akılla hareket etmenin gereğine ve başarıyı getirdiğine inandım. Bundan sonra da bu sürecek. Ben, Gebze için en iyiyi yapacak insanları, onları yönetecek vizyona sahip insanları bir araya getireceğim ve birlikte Gebzelinin neye ihtiyacı varsa önce o hizmetleri gerçekleştireceğiz. Sonra da Gebze’nin ve Gebzelinin yarınlarını, geleceğini planlayıp, kuracağız. Gebze’nin kalkınmasında, değişiminde Kaşif Şahinkesen’in etkisi nedir? Var mıdır yok mudur böyle bir etki? Gebze’nin büyüyüp, gelişme öyküsü nedir? Kaşif Şahinkesen bu öyküde nerededir? Gebze’de ekonomi ve ticarette, sağlıkta ve çevrede, ulaşımda ve kültür sanatta, demokratik katılımcılıkta, kadınlar ve çocuklar için yapılanlarda, sosyal belediyecilikte, girişimci belediyecilikte, yönetmekte değil, yönetişimde, yani kenti orada yaşayanlarla bir likte yönetmekte, burada yaşayan insanlarla sağlıklı ve içten bir iletişim kurmakta başarılı uygulamalar gerçekleştirilmiş midir? Gebze’de hangi zorluklar vardır, bunlar aşılmış mıdır? Aşılamayanlar nelerdir?

Gebze’de yaşamak nedir? Kaşif Şahinkesen bugüne kadar neler yapmıştır?

Türkiye için…

Gebze için…

Ak Parti siyaset çizgisi için…

Kaşif Şahinkesen nasıl başarılı olmuştur? Olmuş mudur?

Şahinkesen adaylık süreciyle neleri hedeflemektedir?

Gebze için…

Ak Parti siyaseti için Kaşif Şahinkesen’in düşünceleri nelerdir?

Bütün bunları bu toplantıda açıklamak mümkün değil…

Ben size, özetle, bir ekip çalışması yapacağımı…

Kimseyi üzmeyeceğimi…Kırmayacağımı…Fakat, çevre, temizlik, ulaşım, eğitim, girişimcilik, ekonomi, kentsel dönüşüm projeleri, imar ve altyapı gibi temel meselelerde, babamın oğlu gelse, devletin ve milletin menfaatini çiğnetmeyeceğimin sözünü verebilirim.” Dedi.

GEBZE’NİN ÇÖZÜLMEYECEK HİÇ BİR SORUNU YOKTUR

Gebze’de çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığını da ifade eden Kaşif Şahinkesen; “İster kriz olsun ister başka bir şey…İsterse zorluklar dağ gibi önümüze yığılsın…

Atatürk nasıl başardıysa…Menderes… Özal nasıl başardıysa…

Memlekete hizmeti geçen bütün liderlerimiz nasıl başardıysa…

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan nasıl başardıysa…

Ak Parti nasıl başardıysa…

Biz de öyle başarabiliriz…

Bilime ve kültüre değer vererek…

Uzmanlara kulak vererek…

Hepimiz el-ele vererek başarabiliriz…Ben size, başkaları yapmadı, yapamaz demiyorum… Ben, aday adayı arkadaşlarım yapamaz demiyorum… Ben onlardan iyisini yaparım, ben en iyisini yaparım da demiyorum… Ben, en iyiyi birlikte bulabiliriz diyorum… Ben, en iyisini yapacak insanları bulur, çalıştırır, yönetirim diyorum… Katılımcı yönetimle birlikte gelişelim diyorum… Akılcı yönetimle adil paylaşım diyorum… Ortak akılda buluşalım diyorum… Gebze’nin geleceğini birlikte keşfedelim diyorum. Her biri konusunun uzmanı, araştırmacı, bilim adamı, sanatçı ve akademisyen bir ekip, profesyonel kalitede bir çalışmayı sürdürüyorlar.  Ben onlara sadece öncülük ediyorum…Projelerimizi zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağım… Eğer aday gösterilmezsem, çalışmalarım ve projelerim ve ekibim, partimin, aday arkadaşımın, Gebzelilerin emrine amadedir.  Şirketlerimi kurarken ve yönetirken nasıl profesyonelce davrandıysam, malımın tek kuruşunu bile ziyan etmediysem, MÜSİAD başta olmak üzere görev aldığım kuruluşlarda, derneklerde nasıl anlayışlı ve hakperest olduysam, Gebze’yi yönetme imkanını bulduğumda da Gebzelinin tek kuruşunu bile çarçur etmeyeceğimden, Gebze’nin geleceğini ziyan etmeyeceğimden emin olunuz” diye konuştu.

Toplantı sonrası tüm davetlileri tokalaşarak AK Parti İlçe teşkilatından uğurlayan Kaşif Şahinkesen, hafta içi olmasına rağmen işini gücünü bırakarak toplantıya katılan herkese teşekkür etti. Şahinkesen, aday adaylarından Halim Bülbül ile de bir birlerine karşılıklı başarı dileklerini ilettiler. 

Bu haber toplam 4074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri