Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hollande'ın kuaförüne verdiği maaş ağızları açık bıraktı

03.05.2016 01:43
Elysee Sarayı'nın, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın kuaförü için aylık 25 bin 642 TL (8 bin avro) maaş ödemesi yaptığı ileri sürüldü.

Ülkede, gazeteciler Aziz Zemouri ve Stephanie Marteau'nun Fransa Cumhurbaşkanlığı sarayına ilişkin ortak kaleme aldıkları, yakın zamanda piyasaya çıkan "Elysee Off" isimli kitapta, Elysee Sarayı'ndaki ödemelere ilişkin ilginç bir iddia da yer aldı.

ESKİ HAYAT ARKADAŞINA AYLIK 8 BİN AVRO

Zemouri ve Marteau, Hollande'ın eski hayat arkadaşı Valeri Trierweiler ile birlikteliği zamanında Elysee'de çalışan kuaförün aylık maaşının 25 bin 642 Türk lirası (8 bin avro) olduğunu yazdı.

TAM ZAMANLI ÇALIŞMIYORDU

Kitapta, Elysee'de çalışan eski bir görevliye dayandırılan ifadelerde, sadece Hollande ve Trierweiler'e hizmet veren kuaförün, makyözün aksine sarayda tam zamanlı çalışmadığı da belirtildi.

Paris'te bir kuaför salonu işleten Olivier Benhamou isimli kuaförün, Hollande ile Trierweiler aracılığıyla 2012'deki seçim kampanyası sırasında tanıştığı ve ardından Trierweiler'in isteğiyle Elysee'de çalışmaya başladığı kaydedildi.

Benhamou'nun Elysee'deki işine Trierweiler'in saraydan ayrılmasının ardından son verildiği de kitapta yer aldı.

Bu haber toplam 2146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri