Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HSYK görüşmesinde yumruklar konuştu

11.01.2014 21:37
iPadler ve yumruklar havada uçuştu.

HSYK düzenlemesinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda kavga çıktı. 

AK PARTİ VE CHP ARASINDA KAVGA

HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonu'nda, AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Yumruk ve tekmelerle kavga eden milletvekilleri, birbirlerine su şişesi, çanta, telefon ve laptop fırlattı.

Meclis Adalet KomisyonuHSYK düzenlemesini görüşmek üzere toplandı. Ancak komisyon üyeleri arasında kavga çıktı.

OTUR YERİNE

Toplantının başlangıcında eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, konuşmak için Başkanlık Divanı kürsüsüne yaklaştı.

Bu sırada AK Parti milletvekilleri, "Otur yerine" diyerek tepki gösterdi. Ömer Faruk Eminağaoğlu, kürsüye yaklaşmaya devam edince AK Parti milletvekilleri müdahale etti.

Bu arada CHP milletvekilleri de ayağı kalkarak, AK Parti milletvekillerine tepki gösterdi.

LAPTOPLAR, ÇANTALAR, TELEFONLAR HAVADA UÇUŞTU

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Milletvekilleri birbirlerine yumruk ve tekmelerle saldırdı, su şişesi, çanta, telefon, laptop fırlattı.

Bazı milletvekilleri kavga sırasında masa ve sandalyelerin üzerine çıktı.

BAHÇELİ: FEYZİOĞLU'NU MUHATAP ALMAK İSTEMİYORUM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Siyaset ve Liderlik Okulu"nun 9. dönem eğitim faaliyetlerini tamamlaması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninin ardından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, "HSYK ile ilgili yeni bir yasa teklifi sunulması, 2010 yılında HSYK üzerinden çok ısrarlı, kararlı bir tavır sergileyen ve bunu bir referandumla halka zorla kabul ettirmiş olan iktidarla çelişkili bir haldir" dedi.

Bahçeli, "HSYK ile ilgili yeni bir yasa teklifi sunulması, 2010 yılında HSYK üzerinden çok ısrarlı, kararlı bir tavır sergileyen ve bunu bir referandumla halka zorla kabul ettirmiş olan iktidarla çelişkili bir haldir. Milliyetçi Hareket Partisi, son değişiklikler üzerinde olumlu düşünmemektedir" dedi.

Bahçeli, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın içeride günahsız yatan çok kişi var yönünde ifadeleri oldu. Sizin değerlendirmeniz nedir"
sorusuna "Günahsızların günahını Başbakan çekiyor, demektir" şeklinde yanıt verdi.

Bahçeli, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'na ile ilgili soruya ise "Muhatap almak istemiyorum" dedi.

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri