Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HSYK KARARNAMESİ AÇIKLANDI

01.12.2012 11:52
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi yayımlandı. Kararnameyle 471 hakim ve savcının yerleri değiştirildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi yayımlandı. Kararnameyle 471 hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi.

HSYK'nın internet sitesinde yer alan kararname, hakim ve savcılardan gelen istek ve mazeretlere göre düzenlendi.

Çoğunluğunu İstanbul'da görevli hakim ve savcıların görev değişikliğinin oluşturduğu kararnameyle, Telekomünikasyon İletişim Başkanı (TİB), eski Ankara Cumhuriyet Savcısı Fethi Şimşek, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi.

KCK ve Balyoz davasını yürüten Savcı Bilal Bayraktar da Beykoz Başsavcısı oldu.

7 ADLİYE BİRLEŞTİRİLDİ

Kararnamede, birleştirilen adliyelere ilişkin bilgilere de yer verildi. Buna göre, Kadıköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli adliyelerinin birleştirme işlemlerinin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın belirleyeceği takvim kapsamında en geç 21 Ocak 2013'e kadar yapılması kararlaştırıldı.

Söz konusu cumhuriyet savcılıklarında ve mahkemelerinde bulunan dosyaların herhangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi'nce yetkilendirilecek İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemelerine gönderilmesi, devir işlemleri gerçekleşinceye kadar cumhuriyet savcılıklarındaki ve mahkemelerdeki dosyalarla ilgili olarak mevcut işlemlerin aynen devam ettirilmesi de karara bağlandı.

Kurul, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne atananlara ilişkin tebligatların taşınma işlemleri tamamlandıkça yapılmasına karar verdi. 

Bu haber toplam 5518 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri