Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümet karşıtı gösterilere polis müdahalesi

26.12.2013 23:42
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili hükümeti protesto eden gruplara polis müdahale etti.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra Türkiye'de bir çok ilde sokaklarda 'yolsuzluk protesto eylemleri' düzenlendi. Bu akşam İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya ve Adana'da eylemler düzenlendi.

ADANA

Adana'da, hükümeti protesto eden yaklaşık 300 kişilik gruba polis su ve biber gazı sıkarak müdahale etti.

İnönü Parkı'nda bir araya gelen Türk Tabipler Birliği üyeleri ile KESK'e bağlı sendika üyeleri, Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet iddiaları nedeniyle hükümeti protesto etti. Ardından grup, Atatürk Parkı'na kadar yürümek istedi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, grubun yürümesine izin vermeyeceklerini bildirdi. Ancak grup, yürümekte ısrar etti. Bir süre polisle pazarlık eden göstericiler, kol kola girerek İnönü Parkı'ndan caddeye doğru yürüyüşe geçti. Bunun üzerine önlem alan TOMA'larla göstericilerin üzerine su sıkıldı. Göstericilerin taşla karşılık vermesi üzerine arbede çıktı. Polisin biber gazı da sıktığı göstericiler ara sokaklara girerek kaçtı.

TOMA'ların su sıktığı bir gazetecinin de kamerasının kırıldığı olayda 1 kişi de gözaltına alındı. Polis bölgede güvenlik önlemlerini arttırdı.

ANKARA'DA EYLEMLER

Kuğulupark'tan Kennedy Caddesi'ne hükümet istifa sloganlarıyla yürüyen bir grup, barikatlar kurup ateşe verdi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri