Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümetten Donanma Komutanı'nın istifasına ilk tepki

29.01.2013 03:12
Bülent Arınç emekliye sevkedilen Donanma Komutanı ile ilgili konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Bülent Arınç açıklama yaptı. Arınç'ın ilk açıklamaları ise emekliye sevkedilen Korgenarel Nusret Güner ile ilgili oldu.

"HAYSİYETİNE YEDİREMEMİŞ OLABİLİR"

Donanma Komuta'nının istifası ile ilgili konuşan Bülent Arınç, neden istifa etmiş olabileceği sorusuna karşılık "Kızına düzenlenen komplo yüzünden istifa etmiş olabilir. Casusluk iddianamesini haysiyetine yedirememiş olabilir." dedi.

"KOMUTAN KALMADI İDDİASI YANLIŞ"

Güner'in istifasının ardından komutan kalmadı iddiaları için konuşan Arınç, ''Türk Silahlı Kuvvetleri bunu kendi içerisinde düzenler, absorbe eder. Dolayısıyla Korgenarel Nusret Güner'in emekli olmasıyla yerine geçecek başka bir kimse kalmadığı iddiası çok yanlış ve çok olumsuz bir iddiadır. Günü geldiğinde, diyelim ki önümüzdeki Ağustos ayında bir atama yapılacak olsa komuta kademesi içerisinde hükümetimizin de uygun göreceği şekilde bir tercih ve atama söz konusu olabilir'' dedi.

"GÜNÜ GELDİĞİNDE ATAMA OLACAK"

Arınç, boşalan komuta kademesi için ise , ''Günü geldiğinde TSK'nın komuta kademesi içinde hükümetimizin de uygun göreceği şekilde bir tercih ve atama söz konusu olabilir'' dedi. 

Bu haber toplam 2130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri