Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümetten emeklilere 10 müjde

26.03.2015 11:52
Hükümet, iş yeri açan Bağ-Kur emeklilerinden sosyal güvenlik destek primi kesilmemesi için çalışma yapacak.

Elde edilen bilgiye göre hükümet, bunun yanı sıra 2000'den sonra emekli olanlara yönelik intibak düzenlemesi yapılması, yaşı ilerlemesine rağmen prim gün sayısı dolmadığı için emekli olamayanlar için bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bazı gazetecilerle sohbetinde, emeklilerle ilgili çalışmaları bulunduğunu, Çalışma Bakanı olarak Bakanlar Kurulu'na 10 ayrı başlıkta sunum yaptığını söyleyen Çelik, “Emeklilerin bazı beklentilerini karşılayacak hazırlığımız var. Bunlardan hangileri seçim beyannamesine girer, Başbakan'ın takdiridir” dedi.

ÇOK ÜTOPİK VAAT

CHP'nin emekliye 2 ikramiye vaadinin ütopik olduğunu da ifade eden Çelik, “Biz açıkları kapatmaya çalışırken, geriye dönüş olmaz. Emekliler arasındaki farkı kapatmak için çalışıyoruz. 2000'den sonraki emekliler için de intibakı gerektiren durumlar var. Muhalefetin vaatleri 'denize düşen yılana sarılır' misali, bitişin, çaresizliğin ürünü, istismara dönük vaatler” diye konuştu. (Türkiye)

Bu haber toplam 2862 defa okunmuştur
EMEKLİYE MÜJDE VEREME SÜREN DOLDU.
DENİZCİ
ADALETTEN BAHSEDECEKSEN BİRİNCİ DERECENİN DÖRDÜNCÜ KADEMESİNE ÇIKAMAYAN ÜNÜVERSİTE MEZUNU ASTSUBAYLAR İÇİN ALDIĞINIZ KARARDAN GECE GENEL KURMAYIN BASKISIYLA İPTAL ETMEZDİNİZ.ECEVİT ZAMANINDA ÇIKARTILAN ADINA HALKÇI ECEVİT DE DESEK YANLIŞ OLMAZ ANCAK SON İCRATIYLA ONU DA YOK ETTİ.20-30 YILLIK MEMURLAR İLE YENİ İŞE BAŞLAYANLAR ARASINDA FAZLA ÜCRET FARKI YOK BU MAKASIN AÇILMASI İÇİN GÖREV TAZMİNATI ÇIKARTILDI EN DÜŞÜK MAAŞ ALAN 20-30 SENELİK MEMURLARDAN BAŞLATILACAK GÖREV TAZMİNATI VEKİLLERDEN BAŞLATILDI ASGARİ ÜCRETİN 5-10 KATI ÜCRETLER VERİLDİ ASKERLERDE YARBAYA KADAR DİĞERLERİNDE PROFÖSÖR MÜDÜRLER VALİLER V.S BİTTİ BU DEVLETTE YETKİLİ OLUP DA BUNA GÖZ YUMANLARIN ALLAH BELALARINI VERSİN HAKKIM HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.FARUK EFENDİ.
06 Nisan 2015 Pazartesi 16:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri