Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HÜKÜMETTEN ÖZAL RAPORUNA İLK AÇIKLAMA

12.12.2012 11:45
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adli Tıp Kurumu'nun 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili raporuna ilişkin, 'Bence rapor şüpheleri ortadan kaldırmamıştır. En azından benim şüphelerim devam ediyor' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Adli Tıp Kurumu'nun 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili raporunun, şüpheleri ortadan kaldırmadığını ifade ederek, ''En azından benim şüphelerim devam ediyor'' dedi.

Bozdağ, TBMM'de gazetecilerin Adli Tıp Kurumu'nun Özal raporuna ilişkin sorularını yanıtladı.

Bekir Bozdağ, Özal'ın vefat ettiği günde de ölümüne ilişkin şüphelerinin bulunduğunu, şimdi de olduğunu belirtti.

Adli Tıp Kurumu'nun şüpheleri ortadan kaldırmadığını, daha fazla soruların sorulmasına neden olduğunu kaydeden Bozdağ, ''Vücutta zehir varsa bu zehir nereden geldiği, vücudun kendisi mi yaptı?'' diye sordu. Bozdağ, ''hem zehir var hem zehirlenme yoktur'' denilirken, bu konuda bir açıklama görmediğini ancak merak ettiğini söyledi.

Bozdağ, ''Bence Adli Tıp Kurumu raporu şüpheleri ortadan kaldırmamıştır. En azından benim şüphelerim devam ediyor'' dedi.

Soruşturmanın genişletilip genişletilmeyeceğini ilişkin soru üzerine ise Bozdağ, soruşturmanın devam ettiğini, bunun içinde neler olacağını hep birlikte göreceklerini vurguladı.

Kaynak: AA 

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri