Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümetten Silivri'de yaşanan olaylara sert tepki!

09.04.2013 00:47
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Ergenekon Davası'nda yaşanan olayları değerlendirerek, yargının baskına uğradığını ve görevini yapamaz hale geldiğini söyledi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ergenekon" davasında yaşanan olayları değerlendirerek, yargının baskına uğradığını ve görevini yapamaz hale geldiğini söyledi.
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Silivri'deki "Ergenekon" davasında mahkeme içinde ve dışındaki olaylara ilişkin, "Maalesef yargı bugün baskına uğramıştır. Bu baskın sebebiyle görevini yapamaz hale gelmiş ve mahkeme ertelenmek zorunda kalmıştır. Konuyu çok üzücü buluyorum ve buna yol açan özellikle milletvekillerini şiddetle kınıyorum" dedi.
 
.Arınç, "CHP’liler özellikle Muharrem İnce örgüt elebaşı gibi davranmıştır. Bu yaşananların siyasi açıdan CHP’ye getirisi değil götürüsü olacaktır.'' ifadesini kullandı..
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bülent Arınç, çözüm sürecine ilişkin, "Silah bırakarak çekilme konusunda elbette bir çalışma yapılıyor ancak bunun takvimini ve ne şekilde cereyan edeceğini şu anda ifade etmem mümkün değil" diye konuştu.
Kaynak: AA
  

Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri