Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hulusi Akar'ın Yenikapı konuşması

08.08.2016 03:10
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Yenikapı'da milyonlara seslendi.

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar,  "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde konuştu.

Önce alanı dolduran halka asker selamı veren Akar daha sonra şunları söyledi:

"TSK'NIN ŞANLI GEÇMİŞİNE LEKE SÜRDÜLER"

"TSK komuta kademesiyle sizlerle beraber olmanın onur ve heyacanını yaşıyorum.

Hulusi Akar'ın Yenikapı konuşması

15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızmış, bir grup illegal çete mensubu terörist hain Fetullahçı Terör Örgütü, tarihimizde görülmemiş bir şekilde, vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve rezaleti yaşatmış ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şan ve şerefle dolu geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir.

"ASİL MİLLETİMİZ KAHRAMANCA KARŞI KOYDU"

Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda, asil milletimiz sizler ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları, kahramanca ve ferasetle bu hain girişime karşı koymuşlardır.

Hulusi Akar'ın Yenikapı konuşması VİDEO

"EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLAR"

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve bağrından çıktıkları milletimize ihanet eden bu alçaklara layık oldukları cevap tereddütsüz bir şekilde alanlarda verilmiştir. Bu rezaleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve asil milletimize yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Hulusi Akar'ın Yenikapı konuşması

"HALKIMIZ BİZE GÜÇ VE MORAL VERMİŞTİR"

Halkımızın, asker elbiseli hainler ile TSK'nın kahraman mensuplarını çok iyi ayırt ederek davranması bizlere güç ve moral vermiştir.

"HAKİMİYET MİLLETİNDİR"

'Hakimiyet milletindir' desturu bizim en temel anlayışımızdır. TSK tüm personeli ile yüce milletimizin emrinde ve görevinin başındadır.

Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri