Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hülya Koçyiğit'ten barış süreci yorumu

30.03.2013 12:41
Bugün TV'de Erkam Tufan'ın konuğu olan Hülya Koçyiğit çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bugun TV'de yayınlanan Erkam Tufan ile

Analiz programına konuk olan Hülya Koçyiğit, zel hayatından barış sürecne birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Koçyiğit barış süreci konusunda yaptığı değerlendirmede ,barış sürecini herkesinde desteklemesi gerektiğini belirterek,  izlenecek yöntemin çok önemli olduğunu vurguladı.

Hülya Koçyiğit barış süreci hakkında konuştu;

Çok romantik, hayalperest olmak istemiyorum. Ama şu bir gerçek ki ülkemde huzur istiyorum

Çok romantik, hayalperest olmak istemiyorum. Tedbirli olmak istiyorum, çok  birden bire aşırı bir ümitle kendimi kaptırırsam ya öyle olur böyle olursam büyük hayal kırıklığına uğrarım diye kendimi koruma alıyorum belki de. Ama şu bir gerçek ki ülkemde huzur istiyorum. Bu bütün vatandaşlar olarak en büyük hakkımız. Hükümetimizde bu konuda bazı adımlar attı. Bu süreci desteklemez ki hangi insan desteklemeyebilir ki elbette ki barışı herkes istiyor. Ama izlenecek yöntem çok önemli bu toplumsal bir barış olmalı herkes herkesle barışmalı ve herkes gerçek anlamda inanarak arkasında durmalı.

BARIŞ SÜRECİ İLE İLGİLİ SÖZLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kur’an’ı başucu kitabımız, her zaman başvuracağımız bir kitap olarak okusak ve onu hayata geçirsek cennet olur inanın bana, Dünya cennet olur sadece Türkiye değil.

Anneannem bana dedi ki; ”güvenme güzelliğine  bir sivilce yeter, güvenme servetine bir kıvılcım yeter”. Yani şöhrete güzelliğe paraya güvenerek yaşarsan er yada geç şu veya bu şekilde yok olabilirler. Sen ruhunu güzelleştir sen düşüncelerini güzelleştir zenginleştir. Her şeyden önce insan olmanın erdemlerini hayatına sok, bak ondan sonra her şey çok güzel olacak. İnsanlara bakarken acabalarla bakma, sevginle bak  güler yüzle bak, onların hatırını sor. Sen bir insana güler yüzle hatırını sorarsan elbette ki o da sana dönerek siz nasılsınız teşekkür ederim iyiyim diyecektir. Bir alışveriş olacak. İnsan ilişkileri çok önemlidir. Bunlar olsun. Onun için şöhret möhret bunlar insanın başını döndüren şeyler. Hazmetmesi kolay şeyler değildir, amacın ünlü olmaksa. Amacın bir mesleği en iyi şekilde hayata geçirmekse, hangi işi yapıyor olursan ol. İster oyuncu ol, ister şarkıcı ol, ister gazeteci ol yani hangi mesleği yapıyorsan onun hakkını vererek yapabilmektir önemli olan.

Erkam Tufan: Sıra dışı bulduğum bir ifadeniz var ‘Biz dinimizi doğru olarak bilsek ve gerçek anlamda yaşasak ne maddeye tapar, ne de günaha gireriz’. Bu din vurgusunu da ihmal etmiyorsunuz.

Hülya Koçyiğit: Evet etmiyorum çünkü yetiştirilişimde bu terbiyede var. Ben diyorum ki her kafadan bir ses çıkıyor. Şimdi medya var herkes bir şeyler söylüyor, kafalarımız karışıyor. Biz sadece Türkçesi de var meali de var Kur’an bize ne diyor? Neden böyle bir kitap indirilmiş? Daha öncede kitaplar var neden bu kitap indirilmiş? Onu düşünüp ne dediğini anlamaya çalışsak, tabi ki bir kere okumakla olmaz. Başucu kitabımız her zaman başvuracağımız bir kitap olarak okusak ve onu hayata geçirsek cennet olur inanın bana, Dünya cennet olur sadece Türkiye değil.

HÜLYA KOÇYİĞİT'İN KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hülya Koçyiğit; Ajda Pekkan estetik yaptırdı, ben yaptırmadım, çünkü…

Erkam Tufan: Sinemaya başladığınız gibisiniz, Ajda Pekkan da öyle ama Ajda Pekkan’ın ameliyatlar estetik ameliyatları var olduğunu söyleniyor. Estetiğe karşı olduğunuz söyleniyor doğru mudur?

Hülya Koçyiğit: Bakın arada şöyle bir fark var. O sahne kadını, herkes onu  sahne ışıklar altında görüyor, izliyor ve orada  seyretmek için gidiyor. Beni de bu kadar yakın planda koskoca perdenin önünde seyrediyor. Ben de bir karakteri canlandırıyorum. Benim canlandırdığım karakterin yüzünde yaşamışlık ifadeleri olması, o anı yansıtması gerekir. Gerilmiş estetikle bir yüzle o karakteri canlandırmanız, o ifadeyi verebilmek çok zor. Benim için böyle bir şey mümkün değil. Ben hala oyuncuyum ve hiçbir zaman yatırmadım. Ben de duyuyorum Hülya Koçyiğit estetik yaptırmış falan.

EDİZ HUN İLE İLGİLİ SÖZLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hülya Koçyiğit, Ediz Hun ile evlilikten dönmüştü iddialarına cevap verdi;

Asla  böyle bir şey yok, kim böyle bir şeyi hayal ettiyse biraz fazla hayal etmiş.

Erkam Tufan : Selim Bey ile tanışmadan  önce, bu dedikodu çok konuşulur. Sizin Ediz Hun ile çok fazla filminiz var o yüzden insanlar sizi birbirine çok yakıştırır. Dedikodu şudur; bekârlık döneminde Ediz Hun ile birbirinizi sevdiğiniz ve tam evlilik aşamasına geldiğinizde annenizin bu duruma karşı çıktığı ve artiste kız vermem ben dediği söylenir. Bu doğru mudur?

Hülya Koçyiğit:  Asla  böyle bir şey yok, kim böyle bir şeyi hayal ettiyse biraz fazla hayal etmiş. Biz sizin de söylediğiniz gibi Ediz Hun ile çok fazla filmi bir arada çektik ve hepsinin aşk hikâyelerinin olması ve birlikte film çekilmesinin çok istenmesi ve birbirini çok seven birbiriyle sohbet edebilen her konuda görüşebilen, anlaşabilen iki arkadaşız. Onun da sinemaya ilk başladığı film benimle, ses mecmuasının yarışmasına birlikte girdik yani birbirini tanıyan ve seven iki arkadaş olduk.

Erkam Tufan: Sinemaya birlikte girdiniz, ilk ses mecmuasının yarışmasında ikinci oldunuz

Hülya Koçyiğit: Hiç bir şey olmadım. Bunlar neden böyle biliniyor çünkü o yarışmada ikincilik üçüncülük yoktu ki Ajda Pekkan birinci oldu. Hazır bu fırsatı bana verdiniz madem bilmeyenler bilsinler ki Susuz Yaz filmi için Metin Erksan ile görüştük ve o Bahar rolünü benim oynamama karar verdik. O yıllarda bir ses mecmuası çok popüler bir dergi ve şöyle bir avantaj sunuyor gençlere. Bu yarışmalarda kapak yıldızı  yarışması Metin Bey müracaat etti benim adıma fotoğraflarımı yolladı, fotoğraf zamanı geçmesine rağmen kabul ettiler.

Erkam Tufan: Yaşınız kaç?

Hülya Koçyiğit: 15.5, 16 bile değil. Tabi tabi orada da sordular zaten sen çocuk rolümü oynayacaksın, daha çok küçüksün sen diye sevdiler beni. Bu dergide kapak yıldızı olan altı film oynama şansı veriyordu dergi. Ben kazanamadım. Zaten onun akabinde   Susuz Yaz’ın çekimleri için bademler köyüne İzmir’e gittik biz.

Erkam Tufan: İyi ki rolünüzü kaçırmadınız

Hülya Koçyiğit: Belki sonradan olsaydı, yarışma sonrası rol veriliyor olsaydı beklide kaptırırdım.

Erkam Tufan: Ajda hanımı kıskandınız mı?

Hülya Koçyiğit: Yok ben onu idrak edecek yaşta değildim ki zaten benim öyle huylarımda yoktur.

KAYNAK: ROTAHABER


 
Bu haber toplam 5696 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri