Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet, paralel yayın organına döndü!

26.02.2014 12:47
Başsavcı tarafından da doğrulanan büyük dinleme skandalını ısrarla görmeyen Hürriyet'in, Başbakan Erdoğan’la ilgili montaj kaseti manşetten vermesi akıllara Aydın Doğan-Gülen grubu görüşmesini getirdi.

Önceki gün ortaya çıkan ve dün İstanbul Başsavcısı tarafından da doğrulanan büyük dinleme skandalı haberini gazete ve web sitesinden görmeyen Hürriyet, Başbakan Erdoğan’ın paralel yapı tarafından montajlanan ses kayıtlarını ise manşete taşıdı.

Başsavcı doğruladı yine de gizledi

Paralel yapının, hayali terör örgütü isimleri üreterek Başbakan Erdoğan, yakın çevresi, siyasetçi, gazeteci, yazar, STK temsilcileri ve işadamlarının aralarında bulunduğu binlerce kişiyi 3 yıl boyunca dinlediği ortaya çıkması ülke gündemine bomba gibi düştü. Ancak Doğan grubu gazeteleri dün İstanbul Başsavcılığı tarafından da doğrulanan büyük dinleme skandalını haber yapmayarak sessiz kaldı. Doğan'a ait olan ve 17 Aralık'tan bu yana GÜlen grubuna bağlı yayın organlarına paralel yapınlar yapan Radikal'in de haberi benzer bir şekilde görmesi dikkat çekti.

 

Akıllara Doğan-Karaca görüşmesi geldi

Ancak Hürriyet, Başbakan Erdoğan’la ilgili paralel yapı tarafından montajlanmış ses kayıtlarını “Ses bombası” manşetiyle verdi. Hürriyet’in doğruluğu Başsavcılık tarafından da açıklanan dinleme skandalına sessiz kalıp gerçekliği şaibeli ses kayıtlarını manşetten görmesi akıllara Aydın Doğan ve Gülen grubu temsilcisi Hidayet Karaca arasındaki görüşmeyi getirdi. Karaca, Aydın Doğan ve damadı Mehmet Ali Yalçındağ’la görüşerek Doğan grubunun cemaate yakınlığını Fethullah Gülen’e aktarmıştı.

Haber 10

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri