Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Söz düellosunda son nokta

24.07.2012 14:23
"Bizde gidene kal denmez. Güle güle. İşte kapı, işte sapı.."

AB Bakanı Egemen Bağış'ın, Hollandalı ırkçı Avrupa Parlamentosu Milletvekili Barry Madlener ile söz düellosunda son nokta. Daha önce kendisine İslam'a hakeret eden bir kitap hediye etmeye kalkan ırkçı vekil Madlener'e "Oğlum bak git" diyen, kitabı da "Münasip bir yerine koymasını" söyleyen Egemen Bağış, son noktayı koydu.

"İŞTE KAPI, İŞTE SAPI"

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Avrupa Parlamentosu'nda görev süresi biten Madlener'in, kendisine yönelik "bye bye" mesajının hatırlatılması üzerine Bağış, Madlener'e hitaben şöyle dedi: "Bizde gidene kal denmez. Güle güle. İşte kapı, işte sapı.."

"OĞLUM BAK GİT" RESTİ

Bağış, daha önce Avrupa Parlamentosu'nda kendisine Hz Muhammed'e hakaret içeren karikatürleri vermek isteyen Madlener'e İngilizce olarak "Onu münasip yerine koy" demişti. Hollandalı ırkçı vekilin daha sonra, ikinci deneme olarak İslam'a hakaret eden bir kitabı kendisine hediye etmeye kalkması üzerine ise Bağış, "Türkiye'de son zamanlarda çok sıkça kullanılan, artık dilimize pelesenk olmuş bir deyimle size cevap vereceğim. Vatandaşlarımız, 'Oğlum bak git' diyorlar" yanıtını vermişti.

Bu haber toplam 2532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri