Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet, Kılıçdaroğlu skandalının üstünü böyle örttü!

26.05.2011 02:02
Kılıçdaroğlu'nun 13 yaşındaki çocuğa 'Dikkat et senin de kasedin çıkmasın' şeklindeki sözlerini manşetine taşıyan Hürriyet, fırçayı yeyince haberi manşetinden kaldırdı.

Kılıçdaroğlu'nun 13 yaşındaki çocuğa 'Dikkat et senin de kasedin çıkmasın' şeklindeki skandal sözlerini manşetine taşıyan Hürriyet, fırçayı yeyince haberi manşetinden kaldırarak, skandalınm üstünü örttü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bayburt ziyareti sırasında 8. sınıf öğrencisi çocuğa 'Dikkat et, senin de kasedin çıkmasın' şeklindeki sözleri, siyaset gündemine damgasını vurdu. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından sosyal medya ve internet sitelerinde Kılıçdaroğlu'na 'Küçük bir çocuğa söylediği bu sözleri nedeniyle tepki yağdı.

FIRÇAYI YEDİ HABERİ KALDIRDI

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının hemen ardından haberi 'Dikkat et senin de kasedin çıkmasın' başlığıyla manşetinden veren Hürriyet gazetesi, Kılıçdaroğlu'na sözleri nedeniyle gösterilen tepkinin ardından, Kılıçdaroğlu'nu kollama telaşıyla haberi anında siteden kaldırdı. Hürriyet, sitesinde manşetine koydu haberleri gün boyunca sabit tutmasıyla biliniyor.

VATAN GAZETESİ DE HABERİ SİTESİNDEN KALDIRDI

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini aynı şekilde sitesinden veren Vatan gazetesin de haberi koymasıyla silmesi bir oldu.

Her iki sitenin haberi kaldırmasında, Kılıçdaroğlu'nun neden olduğu skandalın büyümesini engellemeye çalışan CHP Genel Merkezi'nin yaptığı uyarıların etkili olduğu ileri sürüldü.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA KASET UYARISI YAPMIŞTI!

Girdiği oto tamircisinde esnaflarla bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen ilköğretim 8. sınıf öğrencisi Burak Dursun ile ilginç bir diyalog yaşamıştı. Burak isminin anlamını soran Kılıçdaroğlu, öğrenciden ''bilirem'' cevabını alınca tebessüm etti. Burak'a kız arkadaşının olup olmadığını soran ve ''çok'' yanıtını alan Kılıçdaroğlu, bu sefer de ''Sen çapkın bir erkeksin o zaman. Dikkatli ol kasetin çıkmasın sonra'' demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sorusuna utanarak ''kasetim çıkmaz'' cevabını veren çocuk, daha sonra Kılıçdaroğlu'nun kucağından inerek kaçmıştı.

Yaşanan bu skandala sosyal medya ve internet sitelerinde yoğun tepki gelmişti.

İşte Hürriyet'in manşetine koyup, anında kaldırdığı o haber...

ROTAHABER 

Bu haber toplam 3260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri