Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet muhabiri Arda Akın tutuklandı

16.08.2016 01:21
Hürriyet muhabiri Arda Akın, 7 Şubat Mit Krizi'ni Hürriyet'in internet sitesinden duyuran isim olarak biliniyor.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ medya soruşturmasında gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve hakkında ‘tutuklanmak üzere' yakalama kararı çıkartılan Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın imza vermek için gittiği polis merkezinde gözaltına alındı.

Arda Akın, hakkında yakalama kararı nedeniyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarıldı.

İMZA VERMEYE GİDİNCE GÖZALTINA ALINDI

İkamet ettiği yere en yakın polis merkezine imza vermek şartıyla serbest bırakılan Arda Akın, imza vermeye gittiğinde hakkında yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı. İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Arda Akın, hakkındaki yakalama kararı nedeniyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarıldı. Akın, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

MİT KRİZİ'Nİ HÜRRİYET'İN SİTESİNDEN İLK DUYURAN İSİM

Hürriyet Muhabiri Arda Akın, 7 Şubat MİT Krizi'ni Hürriyet'in internet sitesinden ilk duyuran isim olarak biliniyor. Paralelci polis müdürleriyle yakın ilişkisi bilinen Akın, 17-25 Aralık girişimi ardından da paralel polislerin yaptığı çalışmaları kaynak edindiği bilinen çok sayıda habere imza atmıştı.

Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri