Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özdil'den Erdoğan'a ağır hakaret

22.12.2011 09:36
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında Başbakan Erdoğan'a hakaret etti.

Bugünkü yazısında Fransa'nın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili çıkarmaya hazırlandığı yasayı ele alan Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Başbakan Erdoğan'ın 3 gün önce gündeme getirdiği Cezayir ile ilgili sözlerine üstü kapalı bir şekilde atıfta bulundu ve sonrasında da Başbakan Erdoğan'a 'Allah'ın salağı' diyerek hakaret etti.

 
Başbakan Erdoğan 3 gün önce Fransa'nın Ermeni soykırımı ile ilgili yasa çıkarma girişimine sert eleştiriler yöneltmiş ve Fransa'nın Cezayirdeki katliamına gönderme yapmıştı. Erdoğan, "Batılı kaynaklar 8 Mayıs 1945'de öldürülen 100 fransız askerini öne çıkarıyor. Ama sayısı 45 bin olduğu söylenen Cezayirli şehitlerden bugün hiç kimse bahsetmiyor.” demişti.
 
Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından CHP ve MHP'de harekete geçmiş ve Fransa'nın cezayirdeki katliamının soykırım olarak tanınması için kanun teklifi vermişti.
 
"ALLAH'IN SALAĞI" DEDİ
 
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bugünkü yazısında, önce Fransa'yı eleştirdi ve ardından da akıl almaz bir hakarette bulundu. Özdil; yazısında aynen şu ifadeleri kullandı; "Alan razı. Veren razı. Sana ne taaa Cezayir'den? Allah'ın salağı."
 
Yılmaz Özdil'in yazısının o bölümü de şöyle;
 
"Neymiş efendim...
 
Fransa bize akıl öğreteceğine, Cezayir'de yaptıklarına baksınmış.
 
(Zizu, Cezayirli... Yezid Zeynüddin bin İsmail Zidane yani... Fransa milli takımının kaptanıydı. Cezayir milli takımı desen, 17 futbolcusu zaten Fransız vatandaşı.)
 
Alan razı.
Veren razı.
Sana ne taaa Cezayir'den?
Allah'ın salağı."
 
OKTAY EKŞİ DE HAKARET ETMİŞTİ
 
Yılmaz Özdil'in bu çirkin yazısı, Hürriyet gazetesi yazarlarının daha önce hakaret içerikli yazılarını akıllara getirdi. Şimdi CHP'den milletvekili olan Oktay Ekşi, Hürriyet gazetesinde yayınlanan bir yazısında AK partililere ağır hakarette bulunmuş ve bu yazısının ardından Hürriyet'den kovulmuştu.
 
Benzeri bir hakaret de yine Hürriyet gazetesi yazarı olan Fatih Çekirge'den gelmişti. Çekirge Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'e 'eğreti gelin' diyerek hakaret etmişti.
Bu haber toplam 7994 defa okunmuştur
kötü söz sahibinindir
taraflı ihl li
aynaya bakmış heralde
13 Ocak 2012 Cuma 03:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
özdil
sevgi özel
bu yazarı ciddiye alan ve okuyan kesim genelde provakasyona meyilli ve sistemin frankesteinleri gençler, chp liler,odatvciler ve inönücülerdir.bir de kütlere kızan mhpliler okur.atatürkü çok güzel kullanıp safsata ve provakatif yazılar yazan birisidir.ciddiye almaya değmez.hakaret etmeyi gazetecilik sanan sokak ve kahve ağzıyla yazan birisidir.politikaya atılsa chp kadar oy alır.güzel demogoji yapar çünkü.mhp ye de girebilir çünkü oktay vural giderse onun yerini doldurabilecek yegane kişidir.başbakan üstüne alınırsa dava açar olur biter.bir de böyle yazıları yayınlanıyor ki patronu kovsun bunun gibi güruh da iktidarı despotlukla düşünce karşıtı olmakla suçlasın.iktidar öcü gibi gösterilsin.tamam iktidarın hataları problemleri açmazları var ama bu kadar da ortam provake edilmez ki.tamam suriyenin ortadoğu ülkelerinin içişleri bizi ilgilendirmez ama hükümetin ermeni yasasıyla ilgili verdiği karar ve sözleri doğrudur.fransaya yaptıkları katlimaların hatırlatılması,dava açılması gerekir.
25 Aralık 2011 Pazar 02:27
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ALLAHIN SALAĞI
ALİ KARTAL
Bir başkasının salağı!
22 Aralık 2011 Perşembe 22:47
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
satılmış köpek
ilyas sener
hürriyet yazarı yılmaz özdil gibi satılmış itler bu memlekette yaşadığı ve medyada çalıştıgı müddetce daha çok ülkede buna benzer durumlarla karşılaşacağız senin gibiler değilmidir bu ülkenin şanını şöhretini hiçe sayarak düşmanla bir olan başbakanına hakaret eden cumurbaşkanına hakaret eden sonrada hiç bir şey olmamış gibi bu ülkenin insanları arasında gezen aynı nefesi soluyan edepsiz şarlatan insanlardan bu ülkeye zarardan başka bir şey gelmez matap almaya bile değmez
22 Aralık 2011 Perşembe 16:31
Beğendim (7)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
satılmak
Asım'ın Nesli
yılmaz efendi, sana kaç paraya bunları yazdırıyorlarsa ben sana iki katını vereyim, benim dediklerimi yaz... senin gibi Allahın salakları olduğu sürece sarkozy gibi şerefsizler bu tip yasaları çıkaracaktır..
22 Aralık 2011 Perşembe 15:11
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri