Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet'e Redhack incelemesi!

23.11.2013 01:06
Sabah saatlerinde Ankara'da yapılan dev operasyonda Redhack'e ağır darbe indirildi. Operasyon henüz devam ederken Hürriyet'in devreye girerek manipülasyona girişmesi güvenlik güçlerinin gözünde kaçmadı.

Gezi kalkışması sırasında sosyal medya üzerinden ciddi dezenformasyona imza atan Redhack’e Ankara Emniyeti tarafından sabah saatlerinden yapılan operasyonlarda gözaltı sayısı 14’e çıktı.

Gezi olaylarının ardından yeniden harekete geçeceğini açıklayan siber saldırıları ile son günlerde Emniyet’i hedef alan hacker grubu Redhack’in beyin takımına dev bir operasyon gerçekleştirildi.

KAMPANYA BAŞLATTILAR

Hürriyet ve Radikal’in internet siteleri üzerinden eş zamanlı olarak manipülasyon yaparak, gözaltına alınanlara destek vermesi de güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Konu hakkında inceleme başlatan Emniyet, operasyon kapsamında gözaltına alınan dizi oyuncusu Barış Atay’ın Hürriyet tarafından ‘onurlu bir insan’ ilan edilmesinin arka planını araştırmaya başladığı öğrenildi.

Öte yandan Haber 10’un emniyet kaynaklarından edindiği bilgiye göre operasyonda Redhack'in lideri ve yöneticileri de gözaltına alındı. Redhack grubunun dış bağlantılarına da ulaşan Emniyet, çalışmalarını bu yönde genişletti. (Haber10)

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri