Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet'in 'paşa dönüşü' alay konusu

25.08.2011 10:45
Hürriyet'in "paşa paşa" dümen kırmasını sabah sizlere duyurmuştuk. Doğan'ın yazarlarından ses yok ama Tarafçılar atakta.

Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner'i manşet yapan Hürriyet, Taraf'takilerin diline düştü. Taraf yazarları Hürriyet'in dümen suyunu değiştirmesi ile kafa bulup, "Taraf bile böyle bir manşet atmadı" yorumunu yaptılar.

Gazeteciler.com, Hürriyet Gazetesi'nin manşetten yaptığı dümen kırma operasyonunu dikkatlere sunmuştu. Medya camiası günboyu twitterde amiral gemisinin rota değişikliğini konuştu.

İsmet Berkan gibi etkili twitter kullanıcısı olan Hürriyet yazarlarından ses seda çıkmazken dikkat çeken yorumlar Taraf yazarlarından geldi. Hürriyet'in "asker sevdasından çarkedişini" Taraf yazarları hem sert bir şekilde eleştirdi hem de ti'ye aldı.

EMRE USLU: "Normale dönüş: Koşaner'in illegal dinlenen kaseti bağcılardan bu ilgiyi neden gördü? içinde Ergenekon'la ilgili itiraf yok diye mi acep... Kasetten anladığımız bir de VARAN 2 kısmı varmış. Bakalım onu da menşete çekecekmi Bağcılar... "

Taraf Gazetesi'nin "illegal dinlemeleri asla manşet yapmadığını" hatırlatan Emre Uslu, Hürriyet ile dalgasını da geçti:

Emre Uslu bu twitin ardından Hürriyet ile dalgasını da geçti:

"Bağcıları çözdüm. Batum'un Kağıttan Kaplan argümanını haklı çıkarmak için bu manşetleri atmışlar :)"


MEHMET BARANSU: "Postal yalayan medya dümen kıracak dediğimizde dudak bükmüşlerdi. Doğan productiondan "dümen kıran dönekleri" okumak için gazetelere bakın... E.Özkök, M.Yetkin ve F.Bila halen yazı yazabilecek mi? Ben yazdığımda yalan diyordunuz, Koşenar doğruladı. Sizi gidi Karargah sözcüleri sizi..."

Taraf muhabiri Baransu, Işık Koşaner'in "Durumumuz tam bir kepazelik" sözünü de hatırlatarak, "Sizin postal yalayan gazeteci sözcülerinizin durumu da tam bir kepazelik." dedi.

CİYAK CİYAK BAĞIRIYORLARDI...

Taraf yazarlarının ağır bir dille yüklendiği Hürriyet'in manşetine diğer medya mensuplarından da eleştiriler geldi. İşte yorumlar:

NEDİM HAZAR: Netteki ses kayıtlarını ciyak ciyak bağırarak 'etik değil, doğru değil' diye görmezden gelen Bağcılar medyası, Koşaner'i manşet yapmış.

VAKKAS AKSU: Koşaner'in dinlenmesinin gazetelere yansımısa ilginç: Taraf 11. sayfada en altta minnacı 'Genelkurmay'ı dinlemişler' başlığı ile vermiş

TWİTTER KULLANICI YORUMLARI

Komutandan acı itiraf manşetine gelen diğer okur yorumları da şöyle:

*"Komutandan acı itiraf" diye veriyorlar Işık Koşaner'in dinlenmesi haberini, sanki adam telefon edip gazeteye dert yanmış gibi...

*Koşaner görevde olsaydı Hürriyet bu manşetle çıkabilirmiydi? Cevap:Abesle iştigal etme..

*Siz yazınca vatana ihanet, komutan söyleyince "acı" itiraf. İtiraf acıtır ama bunlar gene tınlamaz, anlamaz, postal öperler.

*Hürriyet'ten "acınızı paylaşıyoruz, biz ikimiz bu hale düşecek kurumlar mıydık:(" manşeti.

*Hürriyet haberi "Komutandan acı itiraf" başlığıyla vermiş, bu da ayrı bir acı, hatta acıklı

*Koşaner'e ait olduğu iddia edilen kayıtları haber yaparken Hürriyet "iddia" lafını kullanmamış, doğrudan "Koşaner'in kaydı" demiş.

*Burnuma kötü kokular geliyor.Hele de hiçbir darbeyi manşetlemeyen Hürriyet Koşaner'e kalbi kadar büyük bir sayfa ayırırken

*Bugüne kadar darbe iddialarıyla ilgili hiçbir haberi manşet yapmayan Hürriyet'in Koşaner'in ses kayıtlarına ilgisi nereden...

*Işık Koşaner kanunsuz olarak dinleniyor ve konuşmaları servis ediliyor. Buna ragmen Hürriyet'in başlığı ne?! "Komutanın acı itirafı!"

*Hürriyet'te n'oldu da Koşaner'in itiraflarını yayınlamış?"Kandil yerle bir" yada "Ramazanda bira Puşi'den Mayo'ya Bengi" haberi beklerdik:)

*Koşaner bunlari neden söyledi ? Hürriyet bunları neden yazdi ? Yarın kokusu çikar.

*dinleniyoruz diye kicini yirtan hurriyet kosaner'in ses kaydini tam sayfa manset yaparak yandasliga gecisini taclandirdi

*Her dinleme haberinin üzerine atlayan taraf'ta kosaner haberi nerdeyse kutu, Hürriyet'te manşet..anlayan beri gelsin..

*Medyada roller degisti galiba. Hurriyet "Kosaner'in ses kayitlari" derken, Taraf "kosaner'e ait oldugu one surulen" ifadesini kullanmis.

*Hürriyet bugün manşetten Işık Koşaner'in dünki şok kaset kaydını vermiş, ilginç bir durum, nasıl verdiler anlamadım...  

gazeteciler.com

Bu haber toplam 2198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri