Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet’in Yaptığı Teşhircilik!

11.10.2013 09:12
ATV Televizyonu’nda yayınlanan bir programda Gözde Kansu adlı sunucunun kendisini teşhir eden dekolte elbise giymesi, ardından da sunucunun performansı düşük olduğu iddiasıyla işine son verilmesi Hürriyet Gazetesi’ni rahatsız etti

Kürtajcılara destek için vücuduna “Benim bedenim benim kararım” yazan ve çıplak fotoğrafını Hürriyet Gazetesinde yayınlayan Ayşe Arman, şimdi de Gözde Kansu’nun göğüslerini teşhir eden elbisesini giydi ve gazetesinde yayınladı. 
Arman, teşhirciliği ile gündeme gelen Gözde Kansu’yla röportaj yaptı. Kansu, Arman’ın, “Senin başına gelenleri protesto etmek isteyen kadınlar, elbisenle poz versinler mi?” şeklindeki yönlendirici sorusuna; “Buyursunlar! O elbise artık bir ‘sembol’” dedi. Hürriyet Gazetesi, Gözde Kansu’nun, “Benim bedenim, benim dekoltem, benim performansım” başlıklı dövizle fotoğrafını yayınladı.

ÇOCUKLARI OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği Başkan Yardımcısı Yasemen Çoban, dekolte giyinilmesinin her yerde ve her zaman normal ve uygun bir davranış olmadığını belirterek, “Dekoltenin kamusal alanda giyinilmesi uygun değildir” dedi.
Çoban, ailelerin çocuklarıyla televizyon karşısında olduğu saatlerde dikkat edilmesi gereken kurallar olduğunu, dekoltenin de bunlardan biri olduğunu hatırlatarak, “Bu tür yayınların çocuklar ve gençlerin sosyal, psikolojik, fiziksel ve ruhsal gelişimini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır” diye konuştu.

“YETENEKLERİYLE DEĞİL DEKOLTELERİYLE ŞÖHRET OLUYORLAR”


Yasemen Çoban, şunları söyledi: “Biz özgürüz, her yerde her şeyi yaparız mantığı yanlıştır. Bunun görgüsü var, eğitimi var, yani neyin nerede nasıl giyinileceğine dair prosedür vardır. Modacılar da üç dekoltenin kullanılmasını görgüsüzlük kabul ediyor. Ama bizim ülkemizde yetenekleriyle değil dekolteleriyle şöhret olunduğu için genellikle bu yola başvuruluyor. Sunucu kadar yayın kuruluşu da bu konuda sorumludur. Üstelik ATV’nin sahibi muhafazakar biridir. Bu yayınları ailece seyredilebilir buluyorlar mı? Merak edilmesi gerek bir soruda bu.”

YENİAKİT

Bu haber toplam 2272 defa okunmuştur
Dekolte
Arif Han
Adnan Hocanın televizyonunda dekolte yokmu?
11 Ekim 2013 Cuma 16:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri