Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet’ten algı çarpıtması!

18.02.2014 12:20
Hürriyet Gazetesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Meclis’ten geçen internet düzenlemesine ilişkin açıklamalarını manşetine taşırken yine bir algı çarpıtmasına imza attı.

Hürriyet gazetesi bugün manşetten verdiği "Mahkemeye havale" başlıklı haberiyle Meclis’ten geçen internet ve HSYK düzenlemelerinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da benimsenmeyip çözümün Anayasa Mahkemesi'nde olduğu algısı oluşturmaya çalıştı.

Hürriyet, muhalefet partisi tarafından zaten Anayasa Mahkemesi'ne götürülecek olan internet ve HSYK düzenlemelerini kurnazca bir algı çarpıtması ile manşetine taşıyarak talimatı Cumhurbaşkanı Gül’ün vereceği izlenimi oluşturdu.

 

Oysa Cumhurbaşkanı Gül, açıklamasında “Ancak çok aleni gördüğüm noktalarla ilgili itirazlarımı yaparım. Muhalefet partisi zaten AYM’ye götüreceğini açıkladı. Geleneğimiz de bu şekildedir.” dedi. Gül, yasa Meclis'te görüşülürken tavsiyelerini belirtmiş, komisyon ve AK Parti'de yasa çalışması üzerinde Cumhurbaşkanı'nın uyarı ve tavsiyelerini dikkate alarak düzenlemeler yapmıştı

Haber 10

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri