Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Aygün'den 3 PKK'lı kadın için taziye

14.01.2013 02:38
Kendisini kaçıran PKK'lılar için de iyi çocuklar demişti.. CHP'Lİ VEKİLDEN SAKİNE'NİN AİLEZİNE TAZİYE..

CHP'nin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Paris'te öldürülen 3 kadın PKK'lı için Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyareti Twitter'daki resmi hesabından duyuran Hüseyin Aygün, PKK'lı Sakine Cansız'ın kardeşi Metin Cansız'la birlikte çektirdiği fotoğrafı da hesabından paylaştı.

KENDİSİNİ KAÇIRAN PKK'LILARA İYİ ÇOCUKLAR DEMİŞTİ

Daha önce Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK'lılar tarafından kaçırılıp yaklaşık 48 saat sonra serbest bırakılan CHP'li vekil Hüseyin Aygün yaşadıklarını anlatırken PKK'lılar için "iyi çocuklar" demişti.

SAKİNE CANSIZ'IN AİLESİNE TAZİYE

CHP tabanı dahil birçok kesimden eleştiri alan Aygün, şimdi de Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için taziye ziyaretinde bulundu. Aygün, Twitter hesabından duyurduğu ziyareti için "ailelere başsağlığı diledik; sağda Erdal bey; solda Sakine Cansız'ın kardeşi Metin bey" ifadesini kullandı.

PKK'LILAR İÇİN "POLİTİK AKTİVİST" DEMİŞTİ

Ayrıca Hüseyin Aygün, Paris'teki Kürt Enstitü'sünde öldürülen 3 PKK'lı kadın için de yine Twitter üzerinden tepki çeken açıklamalarda bulunmuştu. Aygün, 3 PKK'lı için "Kürt Politik aktivist" demişti.

İşte Hüseyin Aygün'ün tweetleri;

* Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Erdal Kılıçkaya ve federasyon yöneticileri ile birlikte Ahmet Kaya Kültür Merkezindeyiz; ++

* ailelere başsağlığı diledik; sağda Erdal bey; solda Sakine Cansız'ın kardeşi Metin bey.

* 3 Alevi kökenli Kürt politik aktivisti dün akşam 18:00 sularında Paris'in merkezinde işlek bir caddedeki binanın birinci katında öldürüldü (10 ocak)

* Sakine Cansız ve Eylem Söylemez Dersimliydi; Fidan Doğan ise Elbistanlı; (10 ocak)

* Türkiye'de özellikle yandaş medya içindeki bazı kalemler uzun bir süredir 'PKK içindeki Alevileri' hedef gösteriyordu; (10 ocak) 

Bu haber toplam 3628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri