Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Çelik: Odama bomba konuldu

02.07.2012 16:36
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Konya'da partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen 'Tanıtım ve Medya Günleri' kapsamında gazetecilerle biraraya geldi. Çelik, "1995'de benim üniversitemdeki odama bomba konuldu' itirafında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 1995 yılında üniversitedeki odasına bomba konulduğunu, bununla ilgili dönemin emniyet müdürünün kendisine ''Sayın hocam ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim, sizin odanıza bombayı vali koydurdu'' dediğini açıkladı.

Bir dizi programa katılmak üzere Konya'ya gelen Çelik, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen ''Tanıtım ve Medya Günleri'' kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, demokrasilerde 4. güç olan medyanın önemine dikkati çekti.

Çelik, bir gazetecinin ''Terör Türkiye'nin belini büküyor. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?'' şeklindeki sorusu üzerine terörle mücadele konusunda, terör ile Kürt meselesinin birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirtti.

''Üniversitemdeki odama bomba konuldu''

Çelik, terörle mücadele konusunda Hükümet'in her konuda gereken adımı attığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Geçmişte başarılı olamamamızın temel sebeplerinden biri; devlet içerisindeki çeteleşmeler... Devlet gücünü kullanarak illegal faaliyetler yapan terör mekanizmaları. Bugün Ergenekon olarak karşımızda. Kimin eli kimin cebinde belli değildi. 1995'de benim üniversitemdeki odama bomba konuldu. Yiyecek ekmeğimiz vardı, bir şey olmadı. Günlerce ben kriminal laboratuvarını aradım, 'ne oldu' diye. En sonunda yetkililer 'Boşuna üstüne gitme zarar görürsün' dediler. Nedir bunun adı? Siz bunu nasıl izah ediyorsunuz? İlk defa burada söylüyorum. Dönemin emniyet müdürü bana 'Sayın hocam ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim, sizin odanıza bombayı vali koydurdu' dedi. Türkiye bunları yaşadı. Dolayısıyla terörün nereden çıkacağı, nereden geleceği belli olmayan bir tarafı var. Terörle mücadele devem edecek. Terör silah bırakmadığı sürece elimizi kolumuzu bağlayıp oturmamız söz konusu değil. Kürt vatandaşlarımızın makul, meşru, mantıklı taleplerine cevap vereceğiz. Olması gerekenleri yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Terör silah bırakmadığı zaman da terörle mücadele edeceğiz.''

Çelik, gazetecilerin bu valinin kim olduğuyla ilgili ısrarlı sorusuna, ''İnternete girerseniz çok rahat bulursunuz'' diyerek, isim vermedi.  

Bu haber toplam 3158 defa okunmuştur
haberturk.
huseyin
haberturk,teki.yorm,lari bir okuyu verin. kimisi bayram degil enisten niye optu!!demis. kimisi 17,sene niye bekledin,kimisi bekledinde gelmedin,kimisi kafa bulmus,kimisi mahkemeye!!??neden gitmedin diye sormus!!!neden oooo donem mahkemeye gitmemis!!???bunuuu aciklamasi lazim,musluman!!??din kadesimizinnnn.
03 Temmuz 2012 Salı 00:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
soru!!
huseyin
bakana soru.gazeteler,e bir bakiverin.utun herkes yorumlarda 300,pkk,li ne oldu.diye soruyor!!??onlardami uyuyor!!??yoksa hala sizmi uyuyorsunuz. 2012,yili.
02 Temmuz 2012 Pazartesi 18:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
gunaydin.
huseyin
gunaydin bakan.o zaman bakmayandi!!??simdi bakan oldu uyandi!??bakan 17,sene uyumus!!??ne diyelim. esasinda 1980,28 subatlar,in en iyi oyunculari,dir. uyuyanlar.gecmiste bir bok olamayanlar.simdi millet vekili,ve bakan oldu!!??guzel allahim verdikce veriyor!!??
02 Temmuz 2012 Pazartesi 18:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri