Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Çelik'ten bomba Arınç yorumu

28.03.2015 02:03
Arınç-Gökçek arasındaki gerilimi yorumlayan Hüseyin Çelik, Arınç'ın yerinde olsaydı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çıkışına nasıl bir yanıt vereceğini da paylaştı.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akif Beki ile Baştan Sona programına katılan AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik gündemdeki Bülent Arınç-Melih Gökçek arasındaki gerilimi yorumladı. Çelik, CumhurbaşkanıErdoğan hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı. 

Arınç-Gökçek kavgasında taraf tutmanın doğru olmadığını kaydeden Çelik, "Sonuçta AK Parti meleklerden oluşan bir topluluk değil" dedi. Çelik, Arınç'ın yerinde olsaydı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çıkışına nasıl bir yanıt vereceğini da paylaştı.

İşte Hüseyin Çelik'in Arınç-Gökçek kavgası için yaptığı yorum:

Ben sayın Arınç'ın yerinde olsaydım şöyle derdim; Sayın Cumhurbaşkanı'nın eleştirileri ve endişeleri tarafımızdan değerlendirilecektir. En fazla belki şunu söylerdim, keşke Sayın cumhurbaşkanımız bunları kamuoyu ile değil Sayın Başbakanımız ile paylaşsaydı deyip orada bırakabilirdi. Ama tabi herkesin bir ifade biçimi var kendisine göre. Diğer yandan Gökçek'in sözleri ve Sayın Arınç'ın yanıtları bizim camiamızı ve kamuoyunu çok yadırgadığı ve alışık olmadığı şeylerdi. Sayın Başbakan doğru zamanda müdahale etmiştir. Hangisi haklı diye soruylarlar. Burada mahkeme kuracak değilim. Ama kardeş kavgasında taraf tutmak kavganın körüklenmesi, fitnenin devam etmesi anlamına gelir. Sonuçta AK Parti meleklerden oluşan bir topluluk değil, insanlardan oluşan bir topluluk.

Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri