Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülerce: Çok kötü şeyler olacak

24.01.2014 11:29
Başbakan Erdoğan'ın cemaati hedef gösteren açıklamalarına işaret eden yazar Hüseyin Gülerce'ye göre çok kötü şeyler olacak.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, hükümet cemaaat kavgasını tek şeritli köprüde kafa kafaya çarpışan iki arabaya benzetti.

Gülen'e yakın isimler arasında gösterilen Gülerce, bugünkü köşesinde Başbakan Erdoğan'ı sorumlu açıklamalar yapmaya davet etti.

Erdoğan'ın Brüksel ziyaretinde paralel yapıyı anlatmasından duyduğu rahatsızlığı gizlemeyen yazar, Başbakan'ın her şeyi paralel yapıyla izah etmesini dehşet verici buldu.

Erdoğan'ın cemaati hedef gösteren açıklamaları ve Gülen'in avukatının yeni ses kayıtlarının çıkabileceği uyarısını yan yana getiren Gülerce, tartışılacak bir görüşte bulundu. Yazara kulak veriyoruz:

DEMEK ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLACAK

"Sayın Gülen’in avukatının ikazlarıyla birlikte okunduğunda, Sayın Başbakan’ın ifadeleri dimağlarımıza bir çivi gibi çakılan, zihinlerimizi zonklatan şu soruyu akla getiriyor: “Demek, çok kötü şeyler olacak... Bu süreç; sapla saman karıştırılmadan, koskoca bir camia töhmet ve zan altında bırakılmadan, bu ülkede hayır ve iyilik hevesi, heyecanı öldürülmeden, insanımızı birbirine hasım hale getirmeden nasıl yönetilecek?”

“Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması”nda, Sayın Başbakan “Sabah gözaltılar başladı, öğlen haberi medyaya sızdırıldı, akşam da mahkûmiyet kararı verildi.” diyerek yapılanları eleştirmişti. Şimdi aynı şey yapılmıyor mu? Bir heyuladan bahsediliyor. Darbe yapmış, MİT’i karşısına almış, herkesi dinlemiş, her yere sızmış, her köşe başını tutmuş. Kesin bir dille, sanki ortada bir yargı kararı varmış gibi konuşuluyor.

Ama hukuk nerede? Yargı, kararını verinceye kadar hani insanlar masumdu? Hani suçun şahsîliği prensibi vardı? Diyelim ki bazıları, Hizmet’in ruhu ile bağdaşmayan bir iş yaptılar, sadece Allah’ın rızasına kilitlenmiş, gerçekten bugüne kadar görülmemiş bir fedakârlık destanı yazan milyonlarca insanı üzmenin, kırmanın âlemi nedir? Neden titizlik gösterilmiyor, neden üslup cinayetleri ile dümdüz gidiliyor? Psikolojik harp unsurlarıyla kendi insanımıza bir operasyon mu yapılıyor? Bu, devlet ciddiyeti, hukukun üstünlüğü ile bağdaşır mı?

Sayın Başbakan’ın yargıya müracaat etmesi gerekir. Değilse tek şeritli -demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve özgürlükler şeridi- bir köprüde -o köprü Türkiye’dir- iki araba kafa kafaya çarpışacak. Kardeşliğimize, huzurumuza yazık olacak…"

internethaber

Bu haber toplam 2722 defa okunmuştur
Bu kadarına pes
Birol Türk
Ulan seni izah edeçek çukur bir kelime bulamıyorum.Hem türk milletine hem hükümete hemde bunların şahsında amerika neo conları ve siyonizim adına islam alemine savaş açacaksınız, darbe yapmaya çalışacaksınız hemde çıkıp hukukdan adaletten suçlu aramaktan bahsedeceksiniz.Kimi kandırıyorsunuz veya kimi kandırdığınızı zannediyorsunuz.Hukuk mu koydunuz gukuka çevirdiniz.Bire satılımış kafalar.Kimin ülkesinde kimin adına savaşıyorsunuz siz Allah sizi bildiği gibi yapsın.Biz elimizden geleni sizin için yapacağız zaten.
25 Ocak 2014 Cumartesi 00:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZIK ÇOK YAZIK
EKREMBEY
ne saçma bir laf yaa.siz kimsiniz? köprüde kafa kafaya çarpışacağımızı iddia ettiğiniz kim.?KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ VEYA KİM OLDUĞUNUZU SİZE KİM SÖYLÜYOR? NEKADAR BAYAĞI BİR GÖRÜŞTÜR BU YA .SİZ DEVLETE KARŞI BİR AYAKLANMADAN SÖZ EDİYORSUNUZ .EN HAFİF BİR KAVRAMI BİLE KULLANMAYA BEN UTANIYORUM ARTIK. HİZMET SINIRINDA KALAN HERKESİDE AYIRMAYI ELBETTE BİLİRİZ.YETERKİ İSYANKARLAR DURMASI GEREKEN YERİ BİLSİN.SADECE VE YALNIZ İSYANKARLARI LANETLİYORUM!!!
24 Ocak 2014 Cuma 18:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri