Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman yazarının heron isyanı

28.08.2012 18:07
Aynı taburun bir üst üste 3 kere basılmasına canı çok sıkılan Zaman yazarı vatandaş olarak öyle sorular sordu ki...

Türkiye günlerdir PKK saldırılarını konuşuyor. Şemdinli bu saldırıların merkezinde. 

Ajanslara düşen haberlere göre PKK 1 dakikalığına da olsa Şemdinli'ye bayrak dikmek istiyor. Bunun için de tüm gücü ile saldırıyor.

PKK'nın hain eylemleri sürerken beraberinde ise tartışmalar da giderek artıyor. Vatandaşların en çok sorduğu soru ise aynı taburun bir günde nasıl üç kere baskın yiyebildiği.

Habertürk televizyonuna konuşan Zaman Gazatesi yazarı Hüseyin Gülerce cevabını bulamadığımız bu soruyu gündeme taşıdı.

İşte Gülerce'nin askere veryansın eden sözleri: "Şimdi helikopter olayı yanlış olabilir. Terörle mücadelede yeni stratejiler oluşturulması taraftarıyım. Teknolojide yararlanılmıyor. 

Mesela, Şemdinli’ye 300-400 kişi girerken, bizim Heronlar nerede? O sırada tamirde mi? Benim de canım ona sıkılıyor! Teröristleri gelirken heronlar neden görmüyorlar? Heronlara ne oldu? Heronlardan şu sıralar kimse bahsetmiyor. İsrail heronları tamir etmiyorsa biz me tamir ediyoruz? Kaçı çalışıyor, kaçı çalışmıyor? Çalışmıyorsa, istihbarat konusunda neden yardımcı olunamıyor? 

İstihbarat varsa gereği mi yapılmıyor? 

Vatandaş olarak ben de bunu sorarım. İlçeme elini kolunu sallayıp ve üstelik de Şemdinli’deki taburlar 3 gün üst üste basıldı. 

Ben hiç Harbiye’den, savaştan anlamam. Bunlar buraya gelmişken, üstlerine helikopterler kuvvetler indirilemez mi? Onlar 3 gün dağda kalamaz mı? Onların geri dönüşünü engelleyemez mi? 

Bir tabur 3 gün üst üste nasıl basılır?"

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri