Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Gülerce'den çarpıcı 'akademisyen' iddiası

24.01.2016 15:51
Gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, PKK sever akademisyenlerin arkasında Amerika ve Avrupa Birliği'nin olduğunu söyledi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, hain bildiriye imza attıkları için haklarında soruşturma açılan akademisyenlere destek vermişti. Biden, basın ve ifade özgürlüklerinin herkesin özgürlüğü olduğunu söylemişti.

Biden'ın bu açıklaması Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Ortak Akıl programında masaya yatırıldı. Programın yorumcusu olan gazeteci yazar Hüseyin Gülerce, "Buradaki meselede bütün problem aydınların fikirlerini açıklaması değil, teröre destek çıkılması. Siz insanların ölmemesi için değil PKK'lı teröristlerin ölmemesi için bir çıkış yaptınız" dedi.

Sözlerinin devamında PKK sever akademisyenlerin arkasında Amerika ve Avrupa Birliği'nin olduğunu söyleyen Gülerce şunları ifade etti: "Bu akademisyenler kendi devletlerini katliam yapmakla suçlayıp, uluslararası gözlemci çağırma cüretini nereden alıyorlar? Ben kesin kanaat sahibi oldum. Amerika'dan ve Avrupa'dan alıyorlar. Bunlar Amerika'dan ve Avrupa Birliği'nden işaret almadan bu bildiriyi imzalamışlarsa, ben bu işi anlamıyorum. Türkiye'de bizim aydınlarımızın cesareti yaslandıkları yabancılardan gelmiştir."

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri