Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Gülerce'den STV bombası! Gülen bana dedi ki...

05.07.2015 13:22
Hüseyin Gülerce, STV'nin Tek Türkiye dizisine gelen eleştirileri Fethullah Gülen'e ilettiğinde aldığı ilginç cevaı açıkladı.

Beyaz TV ekranlarında Ortak Akıl programında konuşan Hüseyin Gülerce, Gülen Cemaati ile ilgili çarpıcı ifşaatlarda bulundu. Gülerce, Zaman gazetesi ve STV'nin Tek Türkiye adlı dizisi hakkında Fethullah Gülen ile yaptığı özel sohbetleri canlı yayında paylaştı.

Tek Türkiye dizisindeki milliyetçi-şoven mesajların Kürtleri rencide ettiğini ve bunun sahada cemaati zorlayan bir olgu haline geldiğini vurgulayan Hüseyin Gülerce, konuyu Fethullah Gülen'e götürdüğünü açıkladı. Gülen ile yüzyüze yaptığı görüşmeyi paylaşan Gülerce, Gülen'in kendisine yalan söylediğini ima etti. "Dünyamın yıkıldığı bir andı" diyerek yaşadığı şoku ifade eden Gülerce, Gülen'in "Bana dedi ki ben de kaç defa söyledim ama değiştirmiyorlar" diyerek kendini savuşturduğunu söyledi. Gülerce, böyle bir şeyin imkansız olduğunu vurgulayarak Gülen'in yalan söylediğini ima etti.

Gülerce, Zaman gazetesinin Ergenekon davası sürecindeki taraflı yayınlarını Gülen'e ilettiğinde ise "holigan gibi gazetecilik yapılmaz manasında" bir cevap aldığını söyledi.

İşte Gülerce'nin o açıklamalarından satır başları:

GÜLEN'DEN ZAMAN'A ERGENEKON YAYINLARI İÇİN İLGİNÇ UYARI

Ergenekon davası sürecinde Zaman gazetesinin, camia medyasının yayınları konusunda yapılan eleştirileri bizzat kendisini söyledim. Arkadaşlardan çok şikayet eleştiri geliyordu. Ben de o gün sohbet sırasında bu şekilde yapılması doğru mu diye sordum. O da bu mesele çok önemli ve peşini bırakmamak lazım. Ama bunu gazetecilik mesleğinin esaslarına göre yapalım, gazeteci gibi davranmak lazım dedi. Yani holigan gibi gazetecilik yapılmaz manasında cevap verdi.

GÜLEN DE TEK TÜRKİYE'DEN ŞİKAYETÇİYMİŞ!

Tek Türkiye dizisinde Kürt vatandaşlar rencide ediliyor diye şikayetler aldım. Gittiğimiz her yerde bize şikayet ediyorlar. Bunu Diyarbakır'daki Antep'deki bir çok noktadan arkadaş söylüyor. bunlar camianın nabzını tutan arkadaşlar. Bende Pensilvanya'ya gittiğimde bu dizi ile ilgili eleştirileri anlattım. Bana dedi ki ben de kaç defa söyledim ama değiştirmiyorlar. Bunu izleyenlerin takdirine bırakıyorum.

DÜNYAMIN YIKILDIĞI BİR ANDI!

Yani Gülen Hidayet Karaca'ya bir şey diyecek de o yapmayacak. Ben Tek Türkiye dizisinde Kürtlerin rencide edildiğini ve bunun camiaya zarar verdiğini Fethullah Gülen'e söyledim. Benim dünyamın yıkıldığı bir kaç andan biridir bu. Bana deseyde ki haklısın Hüseyin Bey, arkadaşlar ile konuşayım tamam, Ama söyledim değiştirmediler dedi. Böyle bir şey mümkün mü?

Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri