Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hz. Muhammed (SAV)e Saygısızlık

20.02.2013 17:39
Yine Tek Parti dönemi yine skandal Peygamber Efendimiz (SAV)e hakaret eden tarih kitabını tam 10 yıl boyunca okutmuşlar...

 

1931’de T.T.T. Cemiyeti Tarafından yazılan ve 1941 yılına kadar liselerde okutulan Tarih kitaplarında, İslam dini ve peygamberi Hz. Muhammed’le ilgili hakarete varan ifadeler kullanılıyor. Kitapların 2. cildi’ndeİslam Tarihi” başlığı ile verilen bölümde Hz. Muhammed’den“Muhammed” diye söz ediliyor veİslam dinini kendisinin icat ettiği, 12 yıl boyunca ancak 150 kadar kişiye İslam’ı kabul ettirdiği” öne sürülüyor.

PEYGAMBERİ KÜÇÜMSEMİŞLER

Star'ın haberine göre ilk kez 1931 yılında basılan “Kemalist Eğitimin Tarih Dersleri” muhammed-1.jpgkitabında İslam ve Hz. Muhammed’le ilgili ilginç “küçümseyici” ifadelere yer verildiği ortaya çıktı. 1932’de de T.T.T. Cemiyeti Tarafından yazılan ve 1941 yılına kadar liselerde okutulan Tarih kitaplarında, İslam dini ve peygamberi Hz. Muhammed’le ilgili hakarete varan ifadeler kullanılıyor. Geçtiğimiz yıllarda Kaynak Yayınları’nca da basılan kitapların 2. cildi’ndeİslam Tarihi” başlığı ile verilen bölümde Hz. Muhammed’den“Muhammed” diye söz ediliyor ve İslam dinini kendisinin icat ettiği, 12 yıl boyunca ancak 150 kadar kişiye İslam’ı kabul ettirdiği” öne sürülüyor.

MUHAMMED'İN KİTABINA KURAN DENİR

“.. Muhammed 40 yaşına geldiği zaman vatandaşlarını kendisinin bulduğu ve doğru olduğuna inandığı yeni bir dine davete başladı.. Muhammed, Mekkelileri 12 yıl, sürekli bu dine davet etmişse de, bu müddet içinde, ancak 150 kadar adama İslamiyet’i kabul ettirebilmiştir.. Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kur’an denir..”

muhammed-2.jpgVAHİY VE İLHAM BÖLÜMÜ

Vahiy başlığı bölümünde de, peygamberlere şair benzetmesi yapılarak onlara cinlerden ilham geldiği iddia ediliyor. “Tarihi açıdan da incelendiği zaman görülüyor ki, Muhammed birdenbire Allah’ın resulüyüm” diyerek ortaya çıkmamıştır….

Vahiy ve ilham fikri Muhammed’den evvel de Araplarca biliniyordu. Bütün ilkel kavimler gibi, Araplar da şairlerin, akıl erdiremedikleri kuvvetlerden ilham aldıklarına inanırlardı. Bu kuvvetler Araplar için cinlerdi. Bu tür inançlar Arabistan’da her zaman o kadar canlı ve derin olmuştur ki, Muhammed dahi cinlerin varlığına samimi olarak inanmıştır.O gerçekten cinlerin şairlere şiir ilham ettiğine inanıyordu. Araplar şairleri kahin gibi kabul ederlerdi. O dinlerde cin ve melek anlayışı vardı. Muhammed’in Musa, İsa dinlerine dair öğrendikleri de kendisinde bu anlayışı kuvvetlendirmiştir. Muhammed de diğer peygamberler gibi kendisine ilham eden kuvvetin insanları kandıran bir kuvvet olmayıp onları hayra ve mutluluğa götüren ilahi bir kuvvet olduğuna samimi olarak inandı.”

KADEMELİ OLARAK PEYGAMBER OLMUŞ

Kur’an ayetlerinin, Hz.Muhammed’in sözü olduğu, ve pek çoğunun efsaneye karıştığı, ilk ayetlerin ne olduğunun ise bilinmediğinin anlatıldığı kitaplarda şu ifadeler yer alıyor; “Muhammed’in peygamberliğinin başlangıcına dair bir çok rivayet vardır.Bunlar pek çok efsaneyle karışmıştır. Hakikatte peygamberin ilk söylediği Kur’an ayetlerinin ne olduğu kati surette malum değildir.. Muhammet başlangıçta doğaçtan dini hitabette bulunan bir vaiz oldu. Muhammed vaizlikten nebiliğe, nebilikten nihayet Allah’ın resulü haline geçti.."

AYETLER HAKKINDA KIYASLAMA

Baştan sona tartışmalı ifadelerle dolu olan kitapta Kur’an-ı Kerim’in Mekke ve Medine’de nazil olan ayetleri konusunda ise şu çirkin kıyaslama yapılıyor; “Kur’an’ın düzenlenmesinde yalnız surelerin uzunluğu ve kısalığı göz önünde tutularak uzun sureler baş tarafa kısa sureler en sonuna konmuştur. Birinci devreye ait ayetler hissi ve edebidir. Medine’de söylenen ayetler ise içerik itibariyle daha ciddi olmakla beraber edebiyat açısından Mekke devri ayetlerinden aşağıdır.”

‘Muhammed’in Belli başlı Seferleri’ başlığı ile verilen bölümde de Peygamberimiz adeta eşkıya gibi anlatılıyor. “Muhammed Medine’ye yerleştikten ve az çok örgütlendikten sonra Mekke ile Suriye arasında gelip giden tüccar kervanlarına saldırılara başlamıştı. Suriye’ye ticaret için gitmiş bir kervan hepsi Kureyş kabilesine mensup 70 kadar süvariyle Mekke’ye dönüyordu. Muhammed bunu haber aldı. Kervanın yanında ne kadar servet olduğunu ve kuvvetlerinin azlığını da öğrenmişti. Muhammed Müslümanları topladı. Onlara durumu anlattı ve bu kervanı vurmak üzere Medine’den hareket edildi.”

Yine aynı tarih kitabında, Allah mefhumunun, tehlikeli hayvanlara duyulan korkudan, helal haram gibi dini emirlerinse, insanların uydurması alarak ortaya çıktığı yazılıyor..

Bu haber toplam 7406 defa okunmuştur
körler göremez
erdem yildiz
Görünmeyen Allah´tan cinden bahsetmiyormus gercekten bahsediyormus.Allahutealanin´da söyledigi gibi Tabiki onlar göremez onlar bakan körler.Bizler Allahi hic süphesiz kalbimizle gördük peygamberimiz s.a söyledigi gibi iste bizim gördüklerimizi sizler göremiyorsunuz.Bizler sizlerin düsüncelerinizi seytani halinizi herseyinizi cok net sekilde görüyoruz bu nedenle Kurani Kerime Allahin kitabi oldugunu biliyoruz ve bize buna benzer sekillerde binlerce kez hic süphesiz kanitliyor ve sizleri bize anlatiyor ve bizlerde sizleri cok net halinizi görüyoruz ama sizin gibi kisiler ne Allahin varligini hissedebilir nede inanirsiniz cünkü sizin gibi kisilerin kalpleri mühürlenmistir.Aslinda sizin mayanizdada var Allaha inanc ama seytan gibi karsisiniz.inanmadigin yok saydigin birseye insan düsman olabilirmi.Bir yoka düsman olmak.Allah diyorki benim kullarim beni görmeden bana ibadet edenlerdir diyor.Islamda terbiye edeb var.Batillar gibi bayanlarin agzina diski s..lar.imansizlar böyle yoldan cikar
16 Nisan 2013 Salı 17:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Bunların Hepsini Paylaşın
Onur
Merhabalar. Benim arşivimde de bunlar gibi 5-10 sayfa bulunuyor. Kemalist düzenin direttiği din tarihi sayfalarından daha bulursanız lütfen paylaşın. Çünkü bunlar görünmeyen ve duyulmayan Allah'tan, meleklerden, şeytandan, cinlerden, iblislerden, cennetten, cehennemden, ruhlardan değil, GERÇEKLERDEN bahseder.
21 Şubat 2013 Perşembe 13:16
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri