Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Büyükşehir Belediyesi SDS İmzalayacak mı?

10.07.2012 12:15
İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçen yıl memurlar için başlattığı Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesini en son yapılan yasal düzenlemelere rağmen 2 aydır imzalamadı.

Geçtiğimiz yıl sosyal denge tazminatı ile sevinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları 2 aydır imzalanamayan SDS den dolayı mağduriyet yaşıyor.

Hükûmetle sendikaların masaya oturmasının ardından gelen zamlara ilaveten memurlara ödenen ek ödemeler ve özlük haklarında yapılan yasal iyileştirmelere rağmen bazı kamu kurumlarında sıkıntılar devam ediyor.

Pek çok il ve ilçe belediyelerinin personelleriyle sosyal denge tazminatlarını imzalamalarının ardından gözler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne çevrildi.

2011 Mayıs ayında yetkili sendika BEM-BİR-SEN ile masaya oturan İBB yönetimi 01/06/2011 – 31/05/2012 tarihleri arasında geçerli olmak üzere memur personeline aşağıdaki oranlarda katkıda bulundu.

Aylık :500 TL

Ramazan Bayramı :500 TL

Kurban Bayramı :600 TL

Yakacak+Eğitim :500 TL

Sözleşme İkramiyesi :500 TL

Memurun yüzünü güldüren ve aile bütçesini ferahlatan uygulamanın bu yılda ivedilikle devamını arzu eden İBB çalışanları Başkan Kadir Topbaş'a İBB Meclisinin imza yetkisi vermesine rağmen yetkili sendika ile masaya oturmakta geç kalınmış olmasından şikayetçi.

Bu yıl imzalanacak SDS miktarının ne olacağı, ödenecek miktardan ne kadarlık bir tutarın vergi kesintisine uğrayacağı konusu belirsizliğini korurken, geçen yıl ödenmiş olan Ramazan ve Kurban Bayramı, yakacak eğitim yardımı takviyelerinin de bu yıl kaldırılma ihtimali Büyükşehir personelini üzen başka bir ayrıntı.

Geçen yıl gösterdiği performansı bu yıl gösteremediği söylenen BEM-BİR-SEN İstanbul 1 Nolu Şubesi'nin Haziran'da yaptığı açıklamada Temmuz başında imzalanacağı söylenen sosyal denge sözleşmesinin maaş ödemelerinin yapılacağı 15 Temmuz'a sayılı günler kala hala imzalanamamış olması da düşündürücü.

Kaynak:
Bu haber toplam 19294 defa okunmuştur
hak yiyen ... yer..
belediye garibanları
arkadaşlar uyumayalım resmen uyutuluyoruz geriye dönük hakkımız olanı da yenisini de vermeyecekler..büyükşehirde işleri tıkırında olanlar verdirmiyor bu parayı..yasa ek ödemeleri alamaz sds alan diyor ..ek ödemesi 3 4 bin olanlar da sds imzalansın istemiyor açalım gözlerimizi artık
16 Temmuz 2012 Pazartesi 20:17
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
bugün yarın die die
misafir
+komşu komşu oğlun geldi mi? -geldi geldi +ne getirdi? -inci boncuk +kime kime? -sana bana +başka kime? -kara kediye +kara kedi nerde? -ağaca çıktı +ağaç nerde? -balta kesti +balta nerde? -suya düştü +su nerde? -inek içti +inek nerde? -dağa kaçtı +dağ nerde? -yandı bitti kül oldu.*
11 Temmuz 2012 Çarşamba 16:00
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
belediye
büyükşehir
bem bir seni başarısından ve yalancılıgından dolayı kutlıyorum ha bugün ha yarım kemal sunalın filmine döndü valla bu iş
10 Temmuz 2012 Salı 15:20
Beğendim (10)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
sds
memur
arkadaşlar belli olduki sds yi sendika almıyor belediye veriyor birbirimizi kandırmayalım ama biz üyeler biraz daha uyumaya devam edelim
10 Temmuz 2012 Salı 15:00
Beğendim (11)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
ÇOK MU ZOR?
vatandaş
Mübarek Ramazan ayının öncesinde ibb çalışanlarını zorda bırakan bu belirsizliğin giderilerek sds ve diğer ödemelerin söz verilen zamanda herhangi bir mağduriyete uğramadan verilmesini temenni ediyoruz.
10 Temmuz 2012 Salı 13:48
Beğendim (7)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri