Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim Kalın: "PKK'nın bu oyununa gelinmemeli"

23.08.2015 00:50
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, PKK'nın Suriye'de IŞİD'le mücadelesini kullanarak uluslararası kamuoyunda meşruiyet kazanmaya çalıştığını yazdı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Daily Sabah gazetesinde kaleme aldığı makalede PKK'nın Suriye'deki savaşı ve IŞİD'le mücadelesini kullanarak uluslararası kamuoyu önünde meşruiyet kazanmaya çalıştığını yazdı. Kalın, uluslararası toplumun PKK'nın bu oyununa gelmemesi gerektiğini belirtti.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Daily Sabah gazetesinde "PKK'nın kirli savaşı" adlı bir makale kaleme aldı.

Kalın, makalesinde PKK'nın son 2,5 yıldır sürekli bahaneler öne sürerek silahsızlanmayı ertelediğine dikkat çekti. İbrahim Kalın, PKK'nın şimdi de IŞİD'le mücadele ettiğine dair haberleri yayarak uluslararası kamuoyunu kandırmaya çalıştığını vurguladı.


PKK'nın Suriye'deki savaşı kullanarak Batı kamuoyunun gözünde meşruiyet kazanmaya çalıştığını söyleyen Kalın, makalesinde şunları ifade etti:

Ne yazık ki BBC, Guardian, Reuters, Times ve The New York Times'in da aralarında bulunduğu önde gelen Batılı medya kuruluşları PKK'nın bu oyununa kanıyor. PKK, kanlı tarihi boyunca Türklerin yanısıra çok sayıda Kürt'ü de öldürdü. Suriye'de de çatışmaların başlamasından bu yana Kürtlere baskı uyguladılar.

PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD, çatışmalarda çocuk askerler kullanıyor. Bu haberler, PKK'yı barış güvercinleri olarak göstermeye çalışan uluslararası medyada yer bulamıyor.

PKK'nın dünyayı kandırmasına izin verilmemeli. PKK'ya bu konuda destek verenler onun kirli savaşının bir parçası olduklarını anlamalı.

Türkiye, bir yandan PKK ile mücadele ederken bir yandan da ekonomik ve siyasi reformları sürdürecek.

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri