Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim Kalın'dan flaş çözüm süreci açıklaması

16.08.2015 16:20
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, çözüm süreci ve terör örgütü PKK'nın eylemleri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın yazdığı makalede PKK'nın son saldırılarıyla IŞİD'e yönelik operasyonları değerlendirdi.

"Gerçekte kim çözüm sürecini sabote etti" başlıklı makalede İbrahim Kalın, PKK'nın çözüm sürecini istismar ve sabote ettiğini çeşitli tarihlerden örnekler vererek anlattı.

"ÇÖZÜM SÜRECİ PKK'NIN SİLAHSIZLANMASINA BAĞLI"

Çözüm sürecinin geleceğinin PKK'nın koşulsuz ve tamamen silah bırakmasına bağlı olduğunu belirten Kalın, Türkiye'de barışı gerçekten umursayanların net bir tavır takınmaları ve PKK'ya silahsızlanma çağrısı yapmaları gerektiğini kaydetti.

ibrahim-kalindan-flas-cozum-sureci-aciklamasi.jpg

Kalın, "Türk hükümetlerinin çözüm süreci adına attığı bazı demokratik ve ekonomik önlemlere rağmen PKK silahsızlanmayı reddetti, nedeni açık. PKK silahsızlanmayı var olma nedeninin sonu olarak görüyor. Bunun yerine terörist faaliyetlerine devam etmek için yeni bahaneler arıyor" görüşünü dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye'nin IŞİD konusunda da haksız eleştirilere maruz kaldığını belirtti ve yüzlerce IŞİD üyesinin yakalandığını, binlerce kişinin de bu çerçevede Türkiye'den sınırdışı edildiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri