Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İBRAHİM ŞAHİN'DEN KARARGAH'TA 101 GÖRÜŞME!

24.01.2013 11:24
Ergenekon sanığı İbrahim Şahin’in Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalanmasından önce ve sonra yaptığı Karargah ziyaretleri ortaya çıktı.

 

Ergenekon sanığı Özel Harekâtçı İbrahim Şahin’in 1999-2008 yılları arasında Genelkurmay Karargâhı’nı 101 defa ziyaret edip 1258 saat karargâhta kaldığı ortaya çıktı. Şahin’in karargâhta kimlerle neler görüştüğü mahkeme tarafından inceleniyor.

Ergenekon sanığı eski Özel Harekâtçı İbrahim Şahin’in Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalanmasından önce Genelkurmay Karargâhı’nda düzenlenen bir toplantıya katıldığı, 99 saat karargâhta kalan Şahin’in saldırılardan sonrada yine karargâha gittiği ortaya çıktı. 2010 yılında Ankara’da ele geçen bomba dolu kamyonun sevk irsaliyesinde imzası bulunan eski Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Servet Yörük’le de temasta olduğu belirlenen Şahin’in Genelkurmay’ı 101 defa ziyaret ettiği, toplam 1258 saat karargâhta kaldıkları ifade edildi. Bunadığı iddia edilen Şahin’in bu kadar süre karargâhta ne yaptığı Ergenekon davasına bakan mahkeme tarafından araştırılıyor. 

ERGENEKONCULARIN KARARGÂH ZİYARETLERİ

Susurluk hükümlüsü eski Özel Harekât Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin’in evinde bulunan kroki üzerine Gölbaşı’nda arama yapılmış, kazılarda lav silahları ve çeşitli bombalar ele geçirilmişti. Şahin’in ikametinde çıkan belgeler, ülkede kargaşa ortamı oluşturup İslâmî kesim üzerine yıkılmak istenen suikast planları ve bombalama eylemlerini ortaya koymuştu. Ergenekon davasında sanık Fatma Cengiz ve bir grup Özel Harekâtçıyla birlikte AK Parti Hükümeti’ni zor durumda bırakmak için gayrimüslimlere operasyon hazırlığında olduğu iddia edilen Şahin’in kritik Genelkurmay ziyaretleri deşifre oldu.

SALDIRI ÖNCESİ 4 GÜNLÜK TOPLANTI

Ele geçirilen Genelkurmay ziyaretçi kayıtlarına göre Şahin, Danıştay cinayeti ve Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalanmasından kısa süre önce Genelkurmay’da düzenlenen toplantıya katıldı. Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalandığı 5-10-11 Mayıs tarihleri ile provokatif Danıştay saldırısının gerçekleştiği 17 Mayıs’tan yaklaşık iki hafta önce karargâha giden Şahin içeride tam 4 gün kaldı. Kayıtlara göre; 27.04.2006 saat 21.36’da karargâh nizamiyesinden giriş yapan Şahin, 4 gün süreyle içeride kalıp 01.05.2006 saat 21.34’te karargâhtan ayrıldı. Giriş defteri kayıtlarına göre “Personel Başkanlığı’ndan Albay İlker Güler” tarafından karşılandığı belirtilen Şahin’in, ziyaret amacıyla ilgili “toplantı” notu düşüldüğü vurgulandı.

SALDIRIDAN 5 GÜN SONRA İKİNCİ ZİYARET

17.05.2006’da gerçekleşen Danıştay saldırısından 5 gün sonra yine karargâha gittiği belirlenen Şahin’in bu defa Albay Recep Şahin tarafından karşılandığı ifade edildi. Kayıtlara göre; Şahin, 22.05.2006’da gece 00.17’de karargâh nizamiyesinden giriş yaptı. 24 saatten fazla karargâhta kaldığı kaydedilen Şahin’in, 23.05.2006’da gece 01.02’de çıkış yaptığı, girişte de çıkışta da herhangi bir kimlik bırakmayıp, 1556 ve 1484 numaralı yaka kartlarını kullandığı belirtildi.

MÜHİMMATLARDA SEVK İMZASI OLAN YÖRÜK’LE DE GÖRÜŞMÜŞ

İbrahim Şahin’in Genelkurmay Başkanlığı’nda Özel Kuvvetler Komutanlığı’yla da temasta olduğu ifade edildi. Şahin’in Ankara’da ihbar üzerine durdurulan kamyondan çıkan mühimmatlara ait sevk irsaliyesinde imzası bulunan Korgeneral Servet Yörük’le irtibat kurduğu belirlendi. Genelkurmay kayıtlarına göre; Şahin’in  02.03.2006 tarihinde Yörük’ü ziyaret ettiği, tablonun ziyaret maksadı bölümüne “iş takibi” notu düşüldüğü vurgulandı.   

TOPLAMDA 1258 SAAT KARARGÂHTA KALMIŞ

Şahin’in ziyaretleri sadece Danıştay saldırısı dönemiyle de sınırlı değil. Ergenekon sanığı İbrahim Şahin’in 1999-2008 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı’na 101 defa gittiği belirlendi. Susurluk davasından hüküm giymesine rağmen eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedilip cezaevinden kurtarılan Şahin’in,bunadığı iddia edilen dönemde karargâhta 96 görüşme yaptığı, yaklaşık 1258 saat içeride kaldığı kaydedildi. General seviyesinde 11 muvazzafla temasta olduğu ifade edilen Şahin’in ziyaretlerinin Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından detaylı bir şekilde inceleneceği belirtildi.

Yeni Akit

Bu haber toplam 5552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri