Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim Tatlıses'e 2. suikast planı

23.03.2011 01:00
İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırının PKK bağlantısına ilişkin soruşturma derinleşiyor.
Saldırının PKK bağlantısında gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı. Soruşturmada tutuklu sayısı dokuza yükseldi. Terörle Mücadele ekipleri Abdullah Uçmak'ın evinde ele geçirildiği ileri sürülen ipuçlarıyla saldırıdaki PKK bağlantısını da deşifre etmişti. Savcı saldırının örgüt ayağını oluşturdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişiden 5'i için tutuklama istedi.Tutuklananlar arasında bulunan Ruşen Mahmutoğlu'nun mailinde "Nihat arkadaş yarım kalan işi halletsin" yazıyordu. Akşam Gazetesinin haberine göre o talimat uygulamaya konuldu. Gözaltına alınan N.Ş'den çıkan belgeler ikinci bir suikast planını gösteriyordu.

Akşam gazetesi PKK kapmlarında eğitim gördü dediği N.Ş'nin evinden Tatlıses'in kaldığı hastanenin krokisinin çıktığını ileri sürdü. İddiaya göre, örgüt Tatlıses'in öldürülmesini istiyordu ve bu işi hastanede tamamlamaya çalıştı. Krokide de Tatlıses'in kaldığı odaya kadar hastanenin çizimleri vardı.

Plan bunlarla sınırlı değil. ŞüphelilerdeGoogleEearth'ten hastanenin görüntüleri indirildi. Ele geçen notlar yeni bir suikast öncesi keşif yapıldığını gösteriyordu. Hastanenin güvenlik durumuna ilişkin notlar alındığı ortaya çıktı.

Bütün bu hazırlıklar polis engeline takıldı. Abdullah Uçmak'ın evinde bulunduğu ileri sürülenilaçkutusu üzerine not alınmış e-mail adresi olayın örgüt bağlantısını ele verdi. Örgüt üyesi oldukları ve Tatlıses'i öldürmek için hazırlık yaptıkları öne sürülen şahıslar da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada saldırıda kullanılan aracın sürücüsü Yunus Ayık, başından sonuna saldırıyı en ince ayrıntılarına kadar anlattı. Suikaste para için katıldığını itiraf etti. "500 bin lira vereceklerdi, sadece 350 lira harçlık alabildim" dedi.
 


SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 5708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri