Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçişleri Bakanlığı'ndan Şamil Tayyar'a sert cevap

24.08.2012 21:16
İçişleri Bakanlığı, AK Parti milletvekili Şamil Tayyar'ın Gaziantep saldırısıyla ilgili sözlerine yanıt verdi.

Gaziantep'ta meydana gelen terör saldırısı sonrası özellikle sosyal medya üzerinden Gaziantep İl Emniyet Müdürü'nü eleştiren AK Parti Gaziantep milletvekiline İçişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt geldi.

İçişleri Bakanlığı, Gazintep’te gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili, "istihbarat zaafının olduğuna" dair iddiaları yalanladı.

İSTİHBARAT ZAAFI YOKTUR

Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında yer alan Gaziantep Milletvekili Sayın Şamil Tayyar’ın beyanlarına dayalı haber ve değerlendirmeler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

 

Gaziantep İlimizde yaşanan menfur bombalama olayı öncesi istihbarat zaafının olduğuna ve istihbarat bilgilerinin kullanılmadığına ilişkin; herhangi bir somut bilgi, belge ve olguya dayanamayan bu iddia, haber ve değerlendirmelerin gerçekle ilgisi yoktur.

AZİM VE MOTİVASYONUMUZU KİMSE BOZAMAZ

Güvenlik personelimizin çalışma azmi ve motivasyonunu bozma amacını da içerebilecek nitelikteki bu tür açıklama, haber ve yorumlar güvenlik güçlerimizin çalışma azim ve gayretini olumsuz etkileyemeyecektir.

Tüm güvenlik personelimiz, her zaman olduğu gibi ülke güvenliği ve milletimizin huzuru için özverili çalışmalarını kararlılıkla devam ettirmektedirler.

Bu haber toplam 2024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri