Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İcra'dan satılık tezek

10.12.2010 17:48
Ardahan'da çiftçilik yapan Güven Toptaş hayvan alım satımında imzaladığı 30 bin TL'lik senedin karşılığını ödeyemeyince alacaklısı tarafından mahkemeye verildi.

Ardahan İcra Müdürlüğü borcun tahsili için Toptaş'ın evine gelerek haciz işlemi başlattı. Memurlar evde bulunan buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, halılar ve mobilyaları bedellerini belirleyip tutanakla haczetti. Evdeki bütün eşyalarla birlikte ısınmak için kullanılan tezeklere de el koydu.

Tezekleri tutanakla haczeden icra memurları 11 adet 4 metre uzunluğunda 1,5 metre yüksekliğindeki tezeğe toplam 650 lira değer biçti. Haczedilen eşyalarla birlikte tezekler de açık artırmayla Ardahan İcra Müdürlüğü tarafından satışa sunulacak. İcra memurlarının evdeki tezekleri bile haczetmesine çok şaşırdığını belirten Güven Toptaş, "Kış günü ısınmak için kullandığımız tezekler bile alınacak. Ne yapacağımızı şaşırdık. Evdeki tüm eşyalarımız haczedildi. Ancak değer biçilen eşyalar borçtan az olduğu için dışarıdaki tezeklere bile el konuldu. Bu kadarını beklemiyorduk." dedi.

CİHAN

 

Bu haber toplam 3812 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri