Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"İdamın Tartışılması Faydalı"

17.02.2015 01:23
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin konuştu.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin, benzer cinayetlerin sonuçsuz kalmaması için idam cezasının tartışılması gerektiğini belirterek, "Enine boyuna, hırsla değil, sakin bir şekilde düşünülerek, tartışılarak, belirli konularla sınırlı olmak üzere tekrar idam cezasının toplumun gündemine getirilmesinde fayda olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'nden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"BU BİR VAHŞET"

Kamuoyunda, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi üzerine, kişiye karşı işlenen suçlarda idam cezasının geri dönüşüne ilişkin bir tartışma başladığının anımsatılması üzerine, "vahşet" olarak nitelediği saldırının insanlık dışı olduğunu belirtti.

"DEMEK Kİ VERİLEN CEZALAR YETERSİZ"

Saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Yıldırım, "Bu ve buna benzer cinayetlerin sonuçsuz kalmaması için idam cezasının tekrar getirilmesi toplumda geniş anlamda tartışılmalıdır. Demek ki verilen cezalar karşılık bulmuyor, caydırıcılığı yeterli olmuyor. Bu yüzden de bu konunun tekrar toplumda enine boyuna tartışılmasının herhalde zamanıdır. Buna ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Aksi halde suç işlemedeki caydırıcılık gittikçe önemini yitirecektir" diye konuştu.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri