Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İdareciye İtaat Edin

06.03.2014 01:46
Bediüzzaman'ın önde gelen talebelerinden Mehmed Kırkıncı Hoca, son yaşanan gelişmeler üzerine yayınladığı bir yazısında devlet idarecilerine itaat çağrısı yaptı.

Mehmed Kırkıncı'nın resmi internet sitesi www.mehmedkirkinci.com'da yayınlanan Muhabbet Fedaileri başlıklı yazıda Mehmed Kırkıncı Hoca, "Son zamanlarda, bazı dış mihrakların milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak ve milletimizin bir kesimini devletle karşı karşıya getirmek gibi dehşetli bir plan kurduklarına ve bunu kademeli olarak uygulamaya koyduklarına şahit oluyoruz. Milletimizi birbirine düşman etmek ve ülkemizi yıllarca geri götürmek emeliyle hazırlanan bu oyuna gelinmemesi için "ittihat, asayişi muhafaza ve devlete itaat" konularında bazı hakikatleri hatırlamamız bir zaruret haline gelmiştir." ifadeleriyle uyarılarını sıraladı.

"ADALETLE HÜKMETMEYEN DEVLET REİSİNE DAHİ İSYAN ETMEYE MUSAADE EDİLMEMİŞKEN..."

Kırkıncı yazısında kayıtsız şartsız itaat çağrısında bulunarak, "Başta Peygamber Efendimiz (s.a.v.) olmak üzere, bütün ehl-i sünnet âlimleri, devlete itaat edilmesi üzerinde ısrarla durmuş ve isyanı kesin olarak yasaklamışlardır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) adaletle hükmetmeyen devlet reislerine dahi isyan etmeyi yasaklamıştır." dedi.

"MÜNKERİ İŞLEYEN İDARECİYE HAKKI SÖYLEYİN AMA..."

"Devlet idarecilerine itaatin ehemmiyeti mükerreren teyit edilmiş, milletin birlik ve beraberliğini bozacak her türlü faaliyet İslam dininde men edilmiştir. " diyen Kırkıncı, "Münkeri işleyen bir idareciye hakkı söylemek bir vazife olduğu gibi; onlara karşı ayaklanmamak da vatan ve millet namına en mühim bir vazifedir. Zira böyle bir isyan hareketinden ancak iç ve dış düşmanlar fayda görecekler, birçok masumların kanı dökülecektir." diyerek ülkeyi yönetenlere karşı isyan edilmemesi gerektiğini yazdı.

HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri