Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte şikenin şifreleri

10.12.2011 12:00
İddianamede şike sanıklarının teknik takibe yakalanmamak için çok ilginç şifreler kullandıkları görülüyor.

Bazı şüpheliler, Aziz Yıldırım'dan 'bir numara', 'şirket CEO'su, futbolculardan, 'inşaat işçisi', 'mağdur' ya da 'müvekkil' diye söz ediyor. Şike parası almaya kahve içmek, hakemlere, 'hakim' denirken, futbol maçı için 'taş ocağı' ifadesi kullanılıyor.

Manisa-TS maçı öncesi FB 500 bin dolar teşvik göndermiş. 21.2.2011 günü saat: 21.54'te (maç sonrası) Aziz Yıldırım'ın, İlhan Yüksel Ekşioğlu'nu aradığı görüşme:

Aziz: "Bunlar söylememişler mi bir şey o Semih öyle söyledi, ...Semih bana söyledi. Şimdi sen söylemişsin ona bir şey bir şey söylememişler diye."

İlhan: "Bizimki aradı başkanım, ...bu şey onun var ya orada işçileri bir tane bir iki tane, ...dedi ki yalnız tarladaki işçilerin dedi eğer bir şey yaptıysanız bir ekim yaptıysanız dedi hiçbir şeyden haberi yok dedi, bak ben söyleyeyim size dedi, ...dedim şimdi o da şeyde bugün gelecekti yanıma da yarın sabah bir gel bir bakarız dedim."

Aziz: "Öğren bir bakayım da çok kötü oynadılar ya, ...Ömer Aysan o diksin tamam mı o Kahe."

İlhan: "Sanki atılmak için oynadılar bir de."

Aziz: "O Kahe bilhassa kendini attırmak için, Hikmet hoca da iyi bir maç Makukula'yı alıyor ha s.r lan."

İlhan: "Bir şey var başkanım bunda, normal değil yani, ne zaman böyle dikim yapsak olmuyor... Ben yarın bunu bir tam öğreneceğim başkanım söyleyeceğim"

Aziz: "Bunlarla Beşiktaş maçlarını şey yapmaları lazım yani konuşmamız lazım."

İlhan: "Yarın çağıracağım onu diyorum ofiste bir konuşacağım ben, ...hatta yanımdan da bir şey yaptıracağım."

Aziz: "Gel bir 15-20 dakika konuşalım..."

FB-Kasımpaşa maçı, 25.2.2011 saat 22.01'de İlhan Ekşioğlu'nu Cemil Turan'ın aradığı görüşme:

İlhan: "Hallettin mi?"

Cemil: "Ya konuşuyorum ama tabii biraz biliyorsun bu şeyci ya biraz alışverişleri peşin sever ya... Öyle şimdi ama ama şimdi şey yapacağım tekrar bir şey yapacağım."

İlhan: "Sen yani bunu şey yaparak bana güveneceksin ben ne dedim sana vereceğim bak orada kilosuna 100 lira verdik en sonda kaldı işte 100 peşin 100 vadeliydi o vadeyi de böyle hak edeceğim bitti, ...ya yani inanmak zorundasın başka çaren yok ya inanırsın dediğini yapar yaparsın diyeceksin ya da inanmazsan yapma o da senin bileceğin iş bence o tarz konuşalım" dediği, Cemil'in onayladığı...

8.3.2011 saat 13.18'de İlhan Ekşioğlu'nun Tamer Yelkovan'ı aradığı görüşme:

İlhan: "Şimdi sende bir kâğıt var ya, ...dünkü iptal, ...iptal. Tamam mı iptal, ...tabii canım iptal o orada bir tek bizim başkana soracağımız bir numara var, ...bir tek o şimdi bir önceki vardı ya 100'lük, ...o 75'e indi tamam mı", Tamer'i 30, 130 var değil mi?"

İlhan: "O emanet değil o şey biliyorsun onun ne için olduğunu, ...geçen hafta geçen haftaki bir tane çocuk vardı hani, ...bu 100 şeydi" dediği, Tamer'in onayladığı...

Bursa-İBB maçına teşvik vermişler, 2.3.2011 saat 15.55'te Aziz Yıldırım'ın, İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme:

Aziz: "Sabah konuşalım da o herif gelecek, o gelmeden ben seninle bir konuşayım yani... nedir vaziyet"

İlhan: "Vaziyet gayet iyi... Dediğim gibi yani hepsi iyi başkanım, üç tarlayı da sürdük yani."

Aziz: "Ne iyi iyi inşallah."

İlhan: "İnşallah he inşallah yağmur da yağar her şey ekinler çıkar yani."

Aziz: "Yalnız bunlar, tabii Trabzon çok şey oldu, çok panikteler bugün o Süleyman ile konuştum sesi, sesi şey gibi ölü evi gibi tamam, ...dedim sana ne oldu ...9 puan öndeyken rahattınız... bir de hiç cevap vermiyoruz ya. Ondan da rahatsızlar tabii"...

İlhan: "Şu an çok iyi başkanım şu an ...Gayet iyi."

Bu haber toplam 2202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri