Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İdris Bal'ın istifasına AK Parti'den ilk yorum

01.12.2013 17:11
AK Parti'li Kütahya Milletvekili İdris Bal'ın istifasına, AK Parti'den ilk yorum Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'ten geldi.

Gezi olaylarının yaşandığı günlerden beri, AK Parti içinde birçok hükümet uygulamasına muhalif olan Kütahya Milletvekili İdris Bal, partisinin disiplin kurulunun kararını beklemeden istifa etti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamada, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Kütahya Milletvekili Bal'ın AK Parti'den istifa kararına saygı duyduklarını belirtti.

'BAŞINA BUYRUK DAVRANIYORDU'

Çelik, Kütahya Milletvekili İdris Bal'ın istifasına ilişkin, "Uzun zamandan beri biraz başına buyruk takılan ve parti disiplinine riayet etmeyen bir arkadaşımızdı" dedi.

'PARTİ DİSİPLİNİ DİYE BİR KAVRAM VAR'

Türk siyasetinde benzer durumların yaşandığına dikkati çeken Çelik, 'Her parti içerisinde takdir edilirki o partinin işleyişi ve alınan kararlara uyulmasına yönelik hal, hareket, tarz, yöntem ve üslupla ilgili 'parti disiplini' diye bir kavram var. Uzun zamandan beri biraz başına buyruk takılan ve parti disiplinine riayet etmeyen bir arkadaşımızdı. Bundan dolayı kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi fakat o bunu beklemeden istifa etti. Allah yolunu açık etsin. Kendi kararını vermiştir, disiplin işlemi sonuçlanmadan istifa etmiştir.'

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri