Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İETT'den ücretsiz internet

04.08.2013 15:20
İstanbul'da 140 yılı aşkın süredir hizmet veren İETT, şehir içi otobüslerde ücretsiz mobil internet hizmeti verecek.

Filo yenileme çalışmalarını büyük oranda tamamlayan İETT Genel Müdürlüğü, yolcu memnuniyetini artıracak projeler üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı.

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ulaşımda ilk hedefini ‘yolcuların oturarak seyahat etmesini sağlamak' olarak açıklayan kurum, dev bir projeye daha imza atıyor.

YOLCULARA ÜCRETSİZ İNTERNET

Son yıllarda internete bağlanan cihaz sayısındaki artış İETT'yi harekete geçirdi. Toplu taşımada İETT otobüslerini tercih eden yolcular, yakında bilgisayar, iPad ya da akıllı telefonlar aracılığıyla yolculuk boyunca internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilecek.

UZUN HATLARDA BAŞLIYOR

İETT'nin yeni projesi, İstanbul'da pik saatlerde yaşanan trafik çilesine bir nebze olsun su serpecek. Bazen saatlerce uzayan yolculuğu eğlenceli hale getirmeyi planlayan proje sayesinde, yolcular dilediklerince internet hizmetinden yararlanabilecek.

Uygulamanın ilk etapta uzun hatlarda başlatılacağı belirtiliyor. Proje kapsamında bir GSM operatörüyle (Avea) protokol imzalandığı öğrenildi. İlk etapta 100 otobüste uygulamaya geçirilecek projenin kısa süre sonra tüm toplu taşıma araçlarında uygulanması hedefleniyor.

Bu haber toplam 2282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri